В окупованому Криму продовжують катувати в'язнів – моніторингова місія ООН

Поділитися
В окупованому Криму продовжують катувати в'язнів – моніторингова місія ООН В ООН стурбовані ситуацією з правами ув'язнених в анексованому Криму © palinchak / Depositphotos
Зафіксовано щонайменше один факт смерті заарештованого кримчанина.

У в'язницях анексованого Криму продовжують катувати ув'язнених, повідомила голова моніторингової місії ООН з прав людини Фіона Фрейзер у середу, 15 березня.

Фрейзер також розповіла про те, що знущання та тортури дозволяють окупаційній "владі" півострова отримувати від заарештованих необхідні зізнання.

"В'язнів продовжують переводити в Росію, де ми задокументували відмову в медичній допомозі і щонайменше одну смерть затриманого. Резолюція Генеральної асамблеї ООН № 71205 стала головним документом у роботі з Кримом. У ній прописано, що півострів є тимчасово окупованою Росією територією. У цьому звіті ми стурбовані серйозними порушеннями прав людини в Криму, зокрема ставленням до затриманих осіб", – розповіла Фрейзер.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю для DT.UA розповів про систематичні порушення прав людини в окупованому Криму.

Нагадаємо, 16 листопада Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН більшістю голосів підтримав український проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 73 члени комітету проголосували за резолюцію. 23, в тому числі РФ, Білорусь, Китай, Казахстан і Сербія – висловилися проти.

19 грудня Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів підтримала проект резолюції "Ситуація з правами людини в окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 70 членів проголосували за резолюцію, 26 висловилися проти, утрималися ще 77.

Раніше Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.

Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно. Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі