В 200 судах України та апеляційних судах залишилося менше половини суддів – голова ВККС

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В 200 судах України та апеляційних судах залишилося менше половини суддів – голова ВККС Багато суддів вирішили звільнитися, щоб не проходити кваліфікаційного оцінювання ВККС
З червня по кінець вересня минулого року із судової системи за власним бажанням звільнилися 1600 осіб.

на сьогодні в двох сотнях українських судів та апеляційних судах залишилися працювати менше 50% суддів, в той час як окремі суди припинили функціонування через відсутність суддів як таких, розповів голова ВККС Сергій Козьяков в інтерв'ю DT.UA.

За його словами, з червня по кінець вересня минулого року із судової системи за власним бажанням звільнилися 1600 осіб, чого в історії України раніше не було ніколи.

Як вказує голова комісії, багато хто втомився від постійного психологічного тиску та звинувачень. Багато хто прийняв рішення про звільнення після червневого рішення КСУ повернув пільги і гарантії при звільненні суддів у відставку за власним бажанням. В той же час, багатьох налякало кваліфікаційне оцінювання, розпочате ВККС.

За словами Козьякова, величезна кількість суддів просто не захотіли розголошувати свій майновий стан.

"Серед тих, хто пішов, було чимало професіоналів, порядних людей. Тепер приблизно у 200 судах залишилося менш як 50% суддів. Аналогічна арифметика - в апеляційних судах. Є десятки судів, де один, максимум - двоє суддів. Є місця, де суди не функціонують через відсутність суддів як таких. У курортному Яремчі, наприклад. І в цих місцях держава не виконує конституційної функції здійснення правосуддя. Погіршується якість прийнятих судових рішень, подовжуються терміни розгляду справ", – підкреслив він.

За словами голови ВККС, сьогодні про очищення судової влади майже ніхто не говорить, оскільки суддівський корпус скоротився на третину.

"А ось із оновленням судової влади буде набагато складніше. На підготовку судді піде 22–24 місяці", – уклав він.

У червні минулого року міністр Юстиції України Павло Петренко заявив, що близько 20% українських суддів готові відмовитися від переатестації, тому що не можуть підтвердити своє майнове становище або професійну придатність.

Читайте інтерв'ю голови ВККС Сергія Козьякова, присвячене конкурсу на посади суддів нового Верховного суду, в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі