Уряд взявся за розвиток культури читання в Україні

11 квітня 2013 в 09:13

Кабмін затвердив програму підтримки вітчизняної книги і популяризації читання. Бібліотекам обіцяють поповнення фондів, а видавництвам гранти для перекладів.

Николай Азаров, СМИ, газета
Азаров розчарований тим, що українці стають все менше читають
Андрій Товстиженко, DT.UA

Під час закритої частини засідання 10 квітня уряд схвалив концепцію державної програми популяризації вітчизняної видавничої продукції і читання на 2014-2018 роки.

На думку авторів, програма вартістю 550 млн грн дозволить "підтримувати і розвивати культуру читання" у країні, пише "Коммерсант-Украина".

Документ, зокрема, покликаний "усунути перешкоди для поширення української книги".

Він передбачає проведення моніторингу читацького попиту в бібліотеках, модернізацію державних поліграфічних підприємств та популяризацію вітчизняної видавничої продукції.

Окрім того, видавництвам планується виділити гранти для перекладу творів українських авторів на іноземні мови і зарубіжних авторів - на українську мову.

У результаті уряд розраховує систематично поповнювати бібліотечні фонди, підтримувати і розвивати культуру читання, розробити і встановити у бібліотеках електронні каталоги, створити вітчизняну мережу роздрібної торгівлі видавничою продукцією і встановити обмеження торгової націнки на вітчизняну видавничу продукцію.

Окрім того, заплановано створити інтернет-ресурс на базі оцифрованих фондів державної наукової установи "Книжкова палата України імені Івана Федорова".

Згідно з концепцією, на впровадження держпрограми популяризації видавничої продукції і читання буде потрібно близько 550,6 млн грн. У тому числі за рахунок державного бюджету 272 млн грн, за рахунок місцевих бюджетів - 78,2 млн грн. Інші кошти планується залучити з інших джерел, не заборонених законодавством".

Нагадаємо, згідно з даними останнього дослідження Research & Branding Group, більше половини українців взагалі не читають книг (в цьому зізналися 50,9% з опитаних соціологами). Ті, хто читають, віддають перевагу в основному історичним творам, детективам і любовним романам.

Читайте також:

Янукович знову отримав майже 16 млн грн за літературна творчість

Затверджено перелік книг, які випустять в 2013 році за рахунок бюджету

Літературні уподобання українців: детективи, жіночі романи і "шансон в прозі"

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Чернявщинська б-ф 19 апреля, 11:31 В селі книгу не купиш,в місто спеціально за нею не поїдеш.Було б добре,якби в бібліотеці можна і придбати книгу.Тобто ,щоб бібліотека стала ще і книгарнею.І окремого приміщення не треба і нова послуга:книги з фонду-читаємо, з книгарні(яка в бібліотеці)-купуємо. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...