Уряд дав розпорядження клеїти етикетки на товарах українською мовою

4 березня 2013 в 18:14

На етикетках товарів поряд з українським текстом виробники товарів можуть розміщувати його переклад на інші мови.

pivo.jpg
rastipuzo.com

Виробники товарів отримали можливість додавати текст на етикетках на регіональних мовах. Відповідну постанову Кабінет міністрів ухвалив 4 березня, повідомляє прес-служба уряду.

Згідно з постановою, за рішенням виробників товарів поряд з текстом, викладеним державною мовою, може розміщуватися його переклад на інші мови. Це стосується тільки виробників товарів, але не продавців.

Як відзначають у прес-службі Кабміну, законом про регіональні мови передбачено, що маркування товарів, інструкції із застосування і т.д. виконуються державною мовою і регіональною мовою або мовою меншини. Проте в даний час остаточно не визначено механізм надання мовам національних меншин статусу регіональної мови. У зв'язку з цим виникла правова колізія між законом та іншими нормативно-правовими актами, які регулюють питання маркування, етикетування різних видів товарів, вважають в уряді.

"Внесеними змінами було врегульовано ці моменти. Тепер питання маркування, етикетування та заповнення інструкції із застосування товару додатково до державної мови регеональними мовами або мовами меншин, інших мовах буде визначати сам суб'єкт господарювання. Тобто, продавці, які зацікавлені продати товар, зможуть доповнювати його відповідними текстами на мові, яка переважає в регіоні продажу", - говориться в повідомленні прес-служби.

Читайте також:

Ківалов пообіцяв Путіну зробити російську мову в Україні другою державною

Кабмін заборонив писати адреса в телеграмах українською мовою

Книговидавців зобов'яжуть виконувати закон про мови

Табачник розпорядився провести конкурс з популяризації української мови

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...