Україні бракує стратегії і героїв у війні проти Росії – експерт

Поділитися
Україні бракує стратегії і героїв у війні проти Росії – експерт Україні бракує стратегії. Ілюстрація. © facebook.com/ato.news
Галеотті вважає, що українцям потрібна не західна зброя, а солдати, "готові вбивати і бути вбитими".

Відсутність значних успіхів армії України у боротьбі проти російської агресії обумовлені тим, що її Збройні сили не мають чіткої стратегії. Сили АТО виступають малими групами проти проросійських терористів, даючи їм шанс вистояти, при цьому ніхто з українського боку не знає, як закінчити війну.

Про це розповів американський експерт з питань безпеки, організованої злочинності і новітньої історії Росії Університету Нью-Йорка Марк Галлеоті польському виданню Gazeta Wyborcza. За його словами, не дивно, що впродовж останніх днів відбулася ескалація насильства на Сході України.

"Ніхто не вірив у закінчення війни. Це було просто тимчасове затишшя. Обидві сторони хотіли перегрупувати сили. Москва також сподівалася зацікавити Київ тим, що вона видає за "дипломатичне розв'язання", яке насправді означає капітуляцію Києва", - сказав Галеотті.

Головною проблемою України експерт назвав відсутність чіткої стратегії. На його думку, війна на Сході спалахнула тому, що українські політичні еліти невдало будували українську державу впродовж останніх 20 років. Через це Україна значно більше корумпована, ніж та ж Росія.

"Немає нічого дивно в тому, що Крим був готовий до анексії, а його мешканці дійсно були негативно налаштовані проти Києва. Українські військові операції дуже погано пропрацьовано. Немає ані стратегії, ані бачення, як має закінчитися війна, немає плану бою. А коли починаються сутичка, то вона дуже немасштабна: кілька сотень солдатів тут, десяток танків там. І це саме той немасштабний вид війни, до якої бойовики добре підготовлені", - пояснив Галеотті.

При цьому він додав, що армія України повинна бути численнішою, ніж 50 тисяч. Для порівняння він нагадав, що Іспанія, яка входить в НАТО і ні з ким не воює, має 75-тисячне військо. А Боснія і Герцеговина в часи війни проти сербських сепаратистів мала 150-тисячну армію.

"Якщо дослівно зважати на риторику Порошенка про екзистенційне значення війни, то треба збільшити армію до 250 тисяч солдатів. Повинна розпочатися повномасштабна операція, в якій українці будуть відчувати, що переможуть", - вважає експерт.

При цьому Галеотті додав, що президент України поводиться так, як зазвичай поводяться українські політики, готуючись до наступних виборів. Він не наважується на непопулярні кроки, озираючись на інтереси українських олігархів. Ще одна проблема, на думку експерта, - це проникнення росіян в українську розвідку. Москва дуже добре знає, що збирається робити Київ.

Тому поставки зброї із США і ЄС, про які просить Україна, не змінить ситуацію на користь Києва.

"В України зброї стільки, що вона не знає, що з нею робити. Проблема в тому, що не існує такої магічної зброї, яка б швидко виграла війну. Це війна у містах, на коротких дистанціях. В таких війна потрібні ті, хто готовий убивати і бути убитим. Прилади нічного бачення і достойна амуніція підвищують шанс бути переможцем в бою, але найголовніша потреба – це готовність до самопожертви", - вважає Галеотті.

При цьому він переконаний, що Москва теж не має ніякої чіткої стратегії. Завойовувати Україну їй не вигідно, оскільки так її економіка остаточно зазнає тотального краху. Головною метою Кремля є змінити поведінку Києва. Тому, на думку експерта, повномасштабної відкритої війни Росії проти України не буде. А головною ціллю може стати Маріуполь, який дозволить Путіну збудувати нове "Мега-Придністров'я".

Іспанське видання El Mundo писало, що обстріл Маріуполя показав, що для Путіна вигідніша війна. Після цієї атаки, на думку іспанських журналістів, Мінські домовленості остаточно втратили будь-який сенс. А президент Порошенко заявив, що загроза континентальної війни велика, як ніколи. Він закликав увесь світ не допустити повторення трагічних подій, трагедій, подібних Голокосту і всій Другій світовій війні і "єдиним фронтом протистояти новому імперському божевіллю, новим претензіям на панування в Європі". Верховна Рада України ж ухвалила постанову про визнання Російської Федерації країною-агресором.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі