Топ Новини

Українці визначили найголовнішу подію у цьому році

27 грудня 2014 в 08:44

Київський міжнародний інститут соціології на замовлення ZN.UA провів за підсумками року масштабне дослідження серед усіх жителів України.

Небесная сотня
Найбільше українців сколихнула смерть співвітчизників.
Найголовнішою подією року стала для українців смерть тисяч людей на Донбасі. Вона вибудувала в довгу траурну процесію 46,6% жителів країни. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення ZN.UA.

Згідно з результатами опитування, вона чорною ниткою пройшла буквально через усі регіони - Захід (44,4%), Центр (34,8%), Південь (64,2%), Схід (51,7%), Донбас (56,3%). Обвила всі області, десь збившись у великий вузол (Херсон - 81,2%, Донецьк - 66,6%, Запоріжжі - 66,3%, Одеса - 62,2%), а десь ледь не порвавшись, але, можливо, тільки тому, що там довелося носити траур і з "Небесною сотнею" (Закарпаття - 13,7%).

Читайте також: Рада погодила антиконституційне посилення РНБО

Загибель "Небесної сотні" став другим маркером трагедії і співчуття України - 39,1%. За "Небесною сотнею" тужать на Заході (71,0%), в Центрі (39,3%), на Півдні (30,1%), на Сході (21,3%), На Донбасі (15,1%). Нічого не забули Галичина (80,6%), Закарпаття (74%), Херсон (68,8%), Чернівці (53,8%).

Примітно, що окупація Криму Росією - головна подія року тільки для 35,8% жителів країни, вражених підступністю Росії, "зеленими чоловічками" і "безбарвними співгромадянами". Вторгнення російських військ на Донбас не залишило байдужими 26,8% громадян країни. Щоправда, у цій колонці більш показовими э не лідери - Закарпаття (35,3%), Галичина (34,8%), Запоріжжя (29,6%) і Одеса (24,5%), а аутсайдери - Донбас (12,7%) і його складова - Донецька область (10,1%).

Згідно з результатами дослідження, 19,3% жителів України вважають головною подією втечу Януковича і найближчих його соратників. Десь поруч знаходяться і 7,5% громадян, які вважають головною подією не стільки втечу, скільки відхід Януковича і К° від покарання.

Результаты опроса
Результати опитування КМІС для ZN.UA.
Також дані опитування свідчать про те, що відчутним ударом для 14,1% громадян країни стало падіння курсу гривні. Найбільше грошова тема турбує Одесу (35,4%), Харків (26,9%) і Чернівці (19,4%). Менше обвал курсу хвилює Донецьк (11,6%) і Луганськ (2,8%).

Цікавим показником є і те, що тільки 10,4% респондентів відзначили самопроголошення "ДНР" і "ЛНР" як ключову подію року. На тлі мізерних відсотків, котрі вважають це важливим, 30,5% голосів з Донбасу тільки підтверджують всю серйозність розгортається в регіоні ситуації.

Тепер про пункти, які залучили менше уваги, але від цього аж ніяк не втратили значення. Тільки 2,2% опитаних відзначили дострокові вибори у Верховну Раду. Не надають особливого значення українці і появі нових облич у владі - 2,1%, хоча і пов'язують з ними певні очікування.

Читайте також: Путін затвердив нову військову доктрину Росії

Тільки 1,9% громадян визнали, що прийняття закону про люстрацію - це і є та сама, головна подія року. Події року, що не відбулися, стали-таки подіями для найбільш в'їдливих громадян: відсутність реформ - 7,8%; відсутність результатів розслідування гучних резонансних злочинів - 5,1%.

Варто також зазначити, що згідно з даними дослідження, лише 8,3% всіх українців висловили свою повагу підписання асоціації з ЄС. Більший відсоток громадян (18%), які вважають угоду з ЄС важливою подією року - захід України. При цьому показник по Донбасу - 1,5%, а на Сході важливим цю подію вважають лише 5,8% жителів.

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...