Українці в цілому толерантні, однак не люблять циган, негрів, азіатів та арабів

13 лютого 2013 в 15:41

Латентна ксенофобська установка в українському суспільстві присутня щодо багатьох народів. На Сході країни не люблять також німців, французів та американців.

ukrflag_blackmen.jpg
Андрій Товстиженко

Соціологи характеризують міжетнічні, міжрасові і міжнаціональні відносини в українському суспільстві як помірно відчужені. За даними КМІС, значення Індексу міжетнічної дистанційованості в 2012 році становило 4,5 бали за 7-бальною шкалою.

Як показали дані соцопитування, найбільша соціальна дистанція спостерігається щодо представників ромської національності, чорношкірих, азіатів і арабів. Щодо цих груп існує латентна ксенофобська установка. Для Західного макрорегіону характерні виражені ксенофобські установки щодо арабів, чорношкірих, кримських татар і євреїв. Для Східного макрорегіону характерне неприйняття азіатів, арабів, а також представників західноєвропейської та атлантичної національно культурного групи (німців, французів, американців, канадців).

Більшість українців категорично засуджує расову, етнічну та національну дискримінацію як інструмент в руках політиків. 65% опитаних вважають, що політики повинні нести відповідальність за дискримінаційні висловлювання. 24,9% вважають, що дискримінаційні висловлювання є неприпустимими, але не мають каратися. 4,3% вважають, що пересічні громадяни мають право на подібні вислови, а політики ні. 5,8% респондентів вважають дискримінаційні висловлювання одним з проявів свободи слова.

Дослідження "Регіональна толерантність, ксенофобія і права людини в 2012 році" проведено "Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС)" на замовлення Інституту прав людини, протидії екстремізму і ксенофобії (IHRPEX)". Опитування проводилося методом особистого інтерв'ю у 110 населених пунктах. Опитано 2048 респондентів старше 18 років. Помилка вибірки не перевищує 2,2%.

Читайте також:

У Москві іноземців затримують сотнями

Пересічний українець розумний, заповзятливий, але скупий і грубий, - соцдослідження

В Україні нелегально працюють як мінімум 200 тис. іноземців

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • вим я 13 февраля, 19:19 нормально. а чого би й ні. всі цогось не люблять і живіть з цим. ми тепер знаємо ворогів: Європу, москалів, китайців іхачів. а чому саме такі? Бо вони ло нас мають претензії, щось нам завжди пропонують щоб ми робили як у них. чи просто приїжджають до нас і люблчть наших дівчат. Ось звідк береться ксенофобія і Євроскептицизм. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...