Українці краще ставляться до Росії, ніж росіяни до України

1 квітня 2013 в 14:56

За регіональним розподілом, як і завжди, більшість позитивно налаштованих до Росії українців сконцентрована у Східному (94%) і Південному регіонах (92%), найменше їх у Західному регіоні (68%)

Українці все ще краще ставляться до Росії, ніж росіяни до України. Такі дані дослідження ставлення населення України і Росії один до одного оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) в понеділок, 1 квітня. Опитування проведено спільно з Левада-Центром (Росія) у січні-лютому 2013 року.

Порівняно з опитуванням вересня 2012 року, гарне ставлення українців до Росії трохи збільшилося, з 83% до 85%. Разом з тим, кількість тих, хто погано ставиться до Росії, дещо зменшилася - з 11% до 8%. 7% опитаних не змогли відповісти на питання "Як Ви взагалі ставитеся до Росії?".

За регіональним розподілом, як і завжди, більшість позитивно налаштованих до Росії українців сконцентрована у Східному (94%) і Південному регіонах (92%), найменше їх у Західному регіоні (68%). У Центральному регіоні позитивно ставляться до Росії 86%.

Порівняно з вереснем 2012 року кількість позитивно налаштованих до Росії збільшилася у Західному (з 63% до 68%) і Східному регіонах (з 90% до 95%).

Ставлення до України в Росії за цей період статистично не змінилося - кількість позитивно налаштованих становить 74%, негативно - 18%, важко відповісти на запитання 10%.

Динаміка відповідей росіян і українців на питання, "Якими б Ви хотіли бачити відносини України з Росією?" у двох країнах більшість опитаних хотіли б, щоб обидві країни були незалежними, але дружніми державами - з відкритими кордонами, без віз і митниць (в Україні - 68%, в Росії - 64%).

В Україні ця кількість зменшилася з вересня на 4%, у Росії навпаки - на 4% збільшилася.

Практично не змінилася кількість тих, хто хотів би мати більш ізольовані відносини між Україною і Росією - із закритими кордонами, візами і митницями. У Росії і в Україні таку відповідь однаково дали 13% опитаних.

Об'єднання в єдину державу у Росії хочуть 18% опитаних, в Україні - 16%. Істотних змін у порівнянні з вереснем 2012 року в поглядах росіян і українців на це питання також не виявлено. Але протягом останнього року (з лютого 2012 року по лютий 2013 року) частка росіян, які хотіли б, щоб Росія об'єдналася з Україною в одну державу, стала дещо більшою, ніж відповідна кількість українців, у той час як у попередні роки прихильників об'єднання в одну державу було більше серед українців, ніж серед росіян.

Читайте також:

Менше третини українців готові виходити на акції протесту

15% українців мріють жити за Сталіна

Тільки 18% українців відчули "покращення" за Януковича

У США заборонили вживати слово "негр" при перепису населення

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...