Українці другий рік поспіль вимагають негайної і радикальної судової реформи

Поділитися
Українці не довіряють судам, вважаючи їх корумпованими, і хочуть кардинальних змін © Андрій Товстиженко, DT.UA
Тільки 3% українців не бачать особливої необхідності в реформі правосуддя. Більшість громадян хочуть негайної перебудови всієї судової системи.

Необхідність проведення судової реформи в Україні підтримує абсолютна більшість громадян (80%), свідчать дані опитування "Демократичних ініціатив" і КМІС.

При цьому 48% респондентів вважають, що ця реформа є однією з найбільш нагальних завдань і повинна розпочатися якомога швидше. Ще 32% громадян, підтримуючи необхідність такого реформування, але вважають, що є більш нагальні завдання і тому з судовою реформою можна трохи почекати. Тільки близько 3% українців не бачать особливої необхідності в реформі правосуддя. Як відзначають соціологи, подібне співвідношення позицій респондентів залишилося практично незмінним у порівнянні з 2014 роком.

Тільки близько 6% українців вважають, що зміни в судовій системі повинні бути частковими і обережними. Переважна ж частина суспільства (близько 79%) вважає, що судова система в рамках реформи повинна зазнати серйозних змін. При цьому 47% вважають, що такі заходи повинні носити конкретний характер, з кардинальною перебудовою всієї системи, а 31% вважають, що зміни повинні бути досить значними, але абсолютно все міняти не варто. У цьому питанні також динаміки громадської думки у порівнянні з 2014 роком не спостерігається, нагадують соціологи.

Опитування було проведено фондом "Демократичні ініціативи" і Київським міжнародним інститутом соціології з 15 по 25 грудня 2015 року серед 2040 осіб. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, що за даними опитування "Демократичних ініціатив" і КМІС, українські суди як соціальний інститут зберігають негативний баланс довіри-недовіри в суспільстві (-72%). Тобто довіряють судам 8% населення, тоді як не довіряють 80%

Нагадаємо, що в даний час Верховна Рада розглядає два проекти змін до Конституції в частині правосуддя (судова реформа), а також про т. зв. децентралізацію (який надає ОРДО і ОРЛО особливий статус).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі