Українці допоможуть ООН визначити пріоритети розвитку світу

Поділитися
© stolytsa.com.ua
За допомогою відкритих дебатів, що охоплюють різні кола і верстви населення, ООН підготує національний звіт "Майбутнє, до якого ми прагнемо".

Національні консультації, які агентства системи ООН проводять спільно з урядом України, нададуть українцям унікальну можливість вплинути на формування глобальної стратегії розвитку світу після 2015 року.

Консультації проходять у рамках глобального процесу, ініційованого ООН в 100 країнах світу за три роки до завершення програми "Цілі розвитку тисячоліття" (ЦРТ*), прийнятої ООН в 2000 році.

На національному рівні консультації ініційовані системою ООН в Україні в партнерстві з ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України, Інститутом демографії і соціальних досліджень ім.М.Птухи НАН України, ДУ "Український інститут стратегічних досліджень", ДО "Український інститут соціальних досліджень ім.А.Яременко". Метою консультації є визначити громадську думку щодо пріоритетів розвитку з допомогою відкритих дебатів, що охоплюють різні кола і верстви населення, в тому числі представників неурядових організацій, академічних кіл, профспілок, малого, середнього і великого бізнесу, молоді, національні меншини, людей з інвалідністю, людей, які живуть з ВІЛ/СНІД і т.д.

Національні консультації проводяться в різних містах України. Так, у шести вищих навчальних закладах Києва і Харкова з 12 по 28 лютого будуть проводитися зустрічі для обговорення бачення майбутнього молоддю. Найближчим часом буде проведено низку фокус-груп: з дітьми-сиротами, що знаходяться в інтернатах (Луцьк і Рівне), з трудовими і нелегальними мігрантами (Київ і Львів), з представниками малого бізнесу (Житомир) і представниками націонльної меншини ромів (Ужгород та Одеса).

"Національні консультації дають жителям України справді унікальну можливість вплинути на міжурядові процеси таким чином, щоб вони відповідали очікуванням суспільства. Вони допоможуть почути думки людей з приводу подальшого розвитку країни, особливо з позиції проведення соціально-економічних реформ, які набирають нові темпи, - коментує директор ПРООН в Україні Рікарда Рігер. - Крім консультацій, важливим компонентом процесу стане широкомасштабна інформаційно-комунікаційна кампанія з метою заохочення громадськості до участі в спільному обговоренні питань, які повинні увійти в довгострокову стратегію глобального розвитку".

Результатом консультацій стане національний звіт "Майбутнє, до якого ми прагнемо", який повинен бути підготовлений до квітня 2013 року, з відповідними рекомендаціями щодо пріоритетів розвитку на період після 2015 року. Це стане внеском України до глобального бачення розвитку, що буде представлено під час 68 сесії Генеральної Асамблеї ООН восени 2013 року.

Крім того, кожен охочий може взяти участь у глобальному інтерактивному опитуванні на веб-сайті www.myworld2015.org, де люди з усіх куточків світу висловлюють свою думку щодо пріоритетів для досягнення кращого майбутнього, вибравши 6 найбільш важливих дзвінків з 16 можливих варіантів.

Деталі щодо проходження національних консультацій в Україні можна подивитися на сайті www.post2015ukraine.org.

* ЦРТ включає завдання, спрямовані на подолання бідності і голоду, забезпечення доступності освіти і гендерної рівності, скорочення дитячої смертності і поліпшення здоров'я матерів, боротьбу з ВІЛ/СНІД та іншими захворюваннями, забезпечення сталого розвитку довкілля, формування глобального партнерства з метою розвитку.

У щорічній доповіді по ЦРТ 2012 року Генсекретаря ООН Пан Гі Муна наголошується, що три завдання ЦРТ виконані достроково (зменшені масштаби бідності, поліпшені умови життя жителів нетрів і збільшено кількість людей, які мають доступ до якісної питної води). За попередніми оцінками, кількість людей у світі, які живуть на суму менше 1,25 дол. США в добу, в 2010 році зменшилася вдвічі в порівнянні з 1990 роком. Частина людей, що мають доступ до якісної питної води збільшився з 76% в 1990 році до 89% в 2010-ому, тобто більше двох мільярдів людей поліпшили умови життя. У світі частка міського населення, що живе в нетрях, скоротилася з 39% в 2000-ому до 33% в 2012 році. В кінці 2010 року в регіонах, що розвиваються більше 6,5 млн. осіб отримували антиретровірусну терапію від ВІЛ/Сніду.

Водночас, в Україні, як стверджує експертне співтовариство, три цілі розвитку тисячоліття з семи - гендерна рівність, обмеження поширення ВІЛ/СНІД та забезпечення сталого розвитку довкілля - до 2015 року досягнуті не будуть. !zn

Читайте також:

В ООН позначили непосильні для України Цілі розвитку тисячоліття

ООН поставила перед Україною сім цілей

ООН назвала кризу єврозони основною загрозою для світової економіки

В Україні непомірно високі ціни на житло, - ООН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі