Топ Новини

Україна випередила Гондурас у рейтингу свободи слова

30 січня 2013 в 10:52

Порівняно з минулим роком, Україна опустилася в рейтингу Світового індексу свободи слова і зараз вона знаходиться на 126 місці між Алжиром і Гондурасом.

Росія і Україна опустилася в рейтингу свободи слова за 2012 рік, який був опублікований міжнародною правозахисною організацією "Репортери без кордонів" у середу, 30 січня. У цьому дослідженні порівнюється ситуація у 179 країнах. Лідерами в області свободи ЗМІ є Фінляндія, Нідерланди і Норвегія. А замикають список Еритрея, Північна Корея і Туркменія - диктатури, в яких здійснюється тотальний контроль ЗМІ, наголошується у документі.

Як випливає з доповіді, у Російській Федерації, що знаходиться в рейтингу на 148-му місці і опустилася на шість позицій, влада перешкоджала об'єктивному висвітленню великих демонстрацій проти суперечного переобрання Володимира Путіна на пост президента країни. Влітку у Росії вражаючою поспішністю був посилений закон про наклеп. З вересня у країні існує чорний список інтернет-сайтів, що підлягають блокуванню "в інтересах захисту дітей від порнографії та іншої шкідливої інформації, а також запобіганню державній зраді", йдеться в доповіді "Репортерів без кордонів". При цьому автори дослідження вказують на високий ступінь непрозорості організації контролю над інтернетом у Росії, бо рішення про блокування сторінок приймає невелика група експертів.

Україна, яка з січня 2013 року виконує обов'язки голови Організації з безпеки і співпраці у Європі (ОБСЄ), посіла в актуальному рейтингу свободи слова 126-те місце, опустившись на 10 позицій. Автори доповіді відзначають, що почастішали випадки насильства проти журналістів у цій країні, які влада найчастіше не розслідує.

Трохи покращили свої позиції Білорусь, яка порівняно з 2011 роком піднялася на 11 рядків (157 місце), і Азербайджан, який перемістився з 162-го на 156-те місце. Проте обидві країни як і раніше займають нижні позиції у рейтингу, а президенти Олександр Лукашенко та Ільхам Алієв користуються стійкою репутацією супротивників свободи слова.

Німеччина залишається "європейським середнячком", займаючи у списку 17-те місце. Найбільшою проблемою в країні є скорочення числа засобів масової інформації, наголошується в доповіді. Через фінансові проблеми редакції газет змушені зменшувати кількість співробітників або повністю закриватися. Одночасно представники бізнесу і піар-агентств готові платити великі суми для поширення у пресі своїх матеріалів. Крім того, німецьким журналістам часом буває непросто отримати інформацію від офіційних органів.

Читайте також:

Добкін запропонував карати інтернет-видання за провокаційні коментарі до новин

Україна увійшла до четвірки країн Європи, що обмежують свободу слова

Росія прагне перехопити контроль над інтернетом у США

Deutsche Welle
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...