Україна та США запланували на червень засідання робочої групи з питань співробітництва в космічній сфері

Поділитися
Україна та США запланували на червень засідання робочої групи з питань співробітництва в космічній сфері Україна і США поглиблюють співробітництво в галузі освоєння космосу © nkau.gov.ua
Крім того, 30 травня в Києві відбудеться зустріч українських експертів з представниками Європейського космічного агентства.

Українська та американська сторони домовилися провести чергове засідання двосторонньої робочої групи з питань співробітництва у галузі освоєння космосу в червні нинішнього року.

Як повідомляє прес-служба Державного космічного агентства України, відповідна домовленість була досягнута за підсумками 33 Космічного симпозіуму в США, який проходив з 3 по 6 квітня в Колорадо-Спрінгз. Відзначається, що в. о. голови ДКА Юрій Радченко провів переговори із заступником адміністратора NASA з питань пілотованих космічних операцій Вільямом Герстенмаєром, а також з представниками Державного департаменту США.

"Під час переговорів сторони підтвердили наміри щодо поглиблення співпраці та домовилися провести чергове засідання українсько-американської Робочої групи з питань співробітництва у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях у червні 2017 року у США.", – йдеться в повідомленні на сайті відомства.

Крім цього, український представник провів зустріч з генеральним директором Європейського космічного агентства (ЄКА) Йоханом-Дітріхом Вернером, на якій обговорювалася взаємовигідна форма космічного співробітництва між Україною та Європою.

"Пріоритетним завданням ДКА є активізація співробітництва з Європейським космічним агентством, що передбачено Стратегією космічної діяльності України до 2022 року. Сьогодні ми відпрацьовуємо можливості реалізації спільних проектів в інтересах України та ЄКА і зазначені питання вивчатимуться під час чергової зустріч експертів ДКА та ЄКА 30 травня ц.р. у Києві", - зазначив Він.

Глава ДКАУ також провів переговори з керівниками ряду національних космічних агентств та представниками провідних компаній аерокосмічної сфери (зокрема – Boeing, Lockheed Martin і MDA).

Раніше директор Інституту космічних досліджень Олег Федоров у своїй статті для DT.UA писав, що в нинішньому році уряд фактично повністю припинив фінансування наукової космічної програми України, виділивши на неї символічну суму 29 млн грн, в той час як Державне космічне агентство України (ДКАУ) заморозило всі поточні та перспективні наукові проекти.

Детальніше про ситуацію в космічній галузі України читайте в статті Олега Федорова "Зяючі висоти космічних досліджень" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі