Україна різко підскочила в рейтингу ймовірності масового насильства над населенням

Поділитися
Україна різко підскочила в рейтингу ймовірності масового насильства над населенням Україна випередила КНДР і Лівії ймовірності застосування насильства влади над населенням
Україна зайняла найвищий рейтинг серед європейських держав за шкалою ймовірності масових злочинів над мирним населенням.

Україна піднялася з 91-го місця в 2014 році до 20-го місця в 2015 році рейтингу країн, влада яких може здійснити масові вбивства серед мирного населення. Про це свідчать результати дослідження "Проекту раннього попередження" відповідних злочинів. Дана ініціатива запущена американським Меморіальним музеєм голокосту, розташованим у Вашингтоні.

Серед європейських держав Україна зайняла найвищий рейтинг за шкалою ймовірності масових злочинів над мирним населенням. На думку аналітиків проекту, статистичний ризик того, що влада країни проведуть масові вбивства серед мирних українців, становить 1,7 відсотків. Для порівняння: торік цей показник становив 0,3 відсотків.

Early Warning Project

Його укладачі с поясненні до рейтингу вказують однією з ключових причин, що вплинули на такий стрибок України в списку, конфлікт в Донбасі.

"У 2014 році Україна фігурувала серед безлічі країн світу з незначним ризиком (масових вбивств, - ред.), однак різке відсторонення від влади президента в лютому, а в кінцевому рахунку виникнення і ескалація війни на Сході підштовхнули країну до 20-го місця в рейтингу за цей рік", - йдеться в доповіді.

Двадцятка країн з найбільшим показником зростання
Двадцятка країн з найбільшим показником зростання

Крім того, Україна показала найбільший ріст серед потенційно проблемних країн у даному контексті, обігнавши в рейтингу, наприклад, Північну Корею (51 місце), Лівію (24 місце) і Анголу (30 місце). Найближчими сусідами України по рейтингу виявилися Індія (19 місце) і Руанда (21 місце).

Росія також помітно зросла в рейтингу, піднявшись на 29 позицій і зайняла 44 місце (статистичний ризик зріс за рік з 0,4% до 0,9%). Також продемонструвала зростання і Білорусь – вона виросла в рейтингу на 13 позицій, розташувавшись на 138 місці. Очолюють трійку лідерів М'янма, Нігерія і Судан. Всього у рейтинг увійшли 162 країн світу.

Метою Проекту "раннього попередження" є "надання допомоги щодо запобігання масових злочинів проти мирних громадян, а також попередження урядів, правозахисних груп і товариств з групи ризику шляхом подачі завчасних і точних сигналів", йдеться на сайті ініціативи.

У недавньому рейтингу Global Peace Index Україна увійшла в десятку найнебезпечніших країн світу: на першому місці опинилася Сирія.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі