Топ Новини

Україна повернула офіційний статус найбільш "піратської" країни в світі

2 травня 2013 в 11:02

Україна знову стала єдиною країною у світі, якій надано статус найбільшого порушника інтелектуальних прав. Через 30 днів США застосують санкції.

internet.jpg
Україну знову визнали найбільш "піратською" країною у світі

Управління торгового представника США після тривалої перерви знову визначило Україну як єдину в світі "пріоритетну" країну, у якій найбільше порушуються права інтелектуальної власності, йдеться в оприлюдненому звіті ("Special 301 Report").

Винятковий статус надають країнам, у яких діє найбільш кричуща політика і практика щодо інтелектуальних продуктів із США і в яких влада не йдуть на щирі переговори і не роблять помітного просування в переговорах про запровадження належного захисту прав інтелектуальної власності.

Україна, зокрема, постійно не виконує свої зобов'язання, взяті на себе за Планом дій з США 2010 року, а рівень захисту інтелектуальних прав у ній постійно знижується, йдеться у звіті.

Управління торгового представника США визначило три головні області порушень інтелектуальних прав в Україні:

- Несправедливе та непрозоре адміністрування в системі товариств, які збирають відрахування за використання інтелектуальної власності та передають їх правовласникам у США та в інших місцях;

- Широко поширене (і визнане) використання нелегального програмного забезпечення урядовими установами в Україні;

- Відсутність дієвих заходів для боротьби з поширеним порушенням авторських і суміжних прав в інтернеті.

Тепер протягом 30 днів Управління торгового представника США почне спеціальне розслідування щодо частини 301 Акта про торгівлю, яка дає право президентові США вжити заходів проти порушника.

Україна повернула статус "пріоритетного" порушника прав інтелектуальної власності після семирічної перерви, протягом якої таких порушників у світі взагалі не було. Минулого разу Україна мала цей винятковий у світі статус з 2001 до початку 2006 року. Протягом цього часу вона була виключена із Загальної системи преференцій США, на неї також були накладені економічні санкції на суму 75 мільйонів доларів щорічно.

Управління торгового представника у США є урядовим органом, який відповідає за розробку для президента торговельної політики Сполучених Штатів, проведення торговельних переговорів і координацію торговельної політики в усіх органах уряду США.

Читайте також:

У чиновників відберуть піратське ПЗ до 2015 року

США: Україні у перетворенні економіки заважає незахищеність інтелектуальних прав

США погрожують Україні санкціями за злісне порушення авторських прав

Україну мають намір визнати найбільш піратською країною в світі

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...