Україна посіла 15 місце в Глобальному індексі мілітаризації

Поділитися
Україна посіла 15 місце в Глобальному індексі мілітаризації Рівень мілітарізації України значно зріс © Міністерство оборони України / Facebook
Агресія РФ в Україні змусила країни Східної Європи нарощувати свій військовий потенціал.

Україна піднялася з 23 на 15 місце в Глобальному індексі мілітаризації, який щорічно складається Міжнародного центру конверсії в Бонні (BICC).

Так, в новому індексі за 2016 рік, оприлюдненому 1 грудня, відзначається, що анексія Росією Криму та продовження війни на Сході України змінили ситуацію з безпекою в Європі.

Протягом 2015 року східноєвропейські держави продемонстрували помітне зростання рівня мілітаризації. Подібної тенденції, при цьому, не спостерігається у більшої частини західноєвропейських країн.

Згідно зі складеним BICC рейтингом, найбільш мілітаризованою країною світу залишається Ізраїль. У п'ятірку найбільш мілітаризованих країн світу увійшли також Сінгапур, Вірменія, Йорданія і Росія.

Україна посіла в рейтингу 15 сходинку, по сусідству з Бахрейном та Алжиром.

При цьому, Україна посідає сьоме місце в десятці найбільш мілітаризованих країн Європи. Найбільш воєнізованої країною Європи, при цьому є Вірменія, в той час як Росія перебуває на другому місці.

Глобальний індекс мілітаризації BICC за 2016 рік охопив 152 країни. При його обчисленні, фахівці виходили зі співвідношення військових витрат країн та рівня їх ВВП, співвідношення чисельності особового складу національних ЗС та загальної чисельності населення, а також співвідношення з чисельністю населення кількості важких озброєнь.

У квітні Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем світу (SIPRI) опублікував доповідь, згідно з якою в 2015 року світові витрати на озброєння склали 1,7 трлн дол, що на 1% більше, ніж у 2014 році.

Наголошується, що нарощування воєнних бюджетів у світі вперше з 2011 року показало зростання.

Також аналітики SIPRI відзначають, що в 2015 році на тлі загального зниження військових витрат у країнах ЄС на 0,2% країни Центральної Європи наростили свої військові бюджети на 13%. Підкреслюється, що дані держави стурбовані намірами Росії після її дій в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі