Топ Новини

Україна незаслужено потрапила до п'ятірки провідних експортерів зброї, - експерт

20 квітня 2013 в 13:48

У рейтингу світових експортерів зброї позаду України несподівано опинилися країни, які постачають набагато більше озброєнь.

За результатами 2012 р. Україна посіла невиправдано почесне, 4-е місце в рейтингу світових експортерів зброї - з об'ємом експорту основних видів озброєнь до 1,344 млрд доларів.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак, коментуючи рейтинг експортерів зброї, підготовлений Стокгольмським міжнародним інститутом досліджень проблем миру (SIPRI).

Експерт зазначив, що реальні цифри могли виглядати соліднішими, оскільки SIPRI ніколи не рахував українські контакти на ремонт, модернізацію техніки і постачання комплектуючих (зокрема, по лінії Державного космічного агентства і спецпослуг авіапрому). А вони наразі в сумі становлять не менше третини обсягів.

"Що ж стосується місця, то важко повірити, буцім, наприклад, Ізраїль, який замикає десятку лідерів, насправді поступається Україні за обсягами експорту. Скажімо, президент тільки однієї збройової ізраїльської компанії — Elbit Systems, Йозеф Акерман, недавно прохопився, що у 2012 р. компанія реалізувала продукції на 2,86 млрд дол. Але ж як мінімум ще дві компанії — Israel Aircraft Industries і Tadiran — мають схожі обсяги реалізації", - пише Бадрак.

"Ізраїль — не єдина держава, яка несподівано опинилася позаду України. Таке враження, що Україну просто виставили напоказ", - додав експерт.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Валентина Бадрака "Синдром інформаційного імунного дефіциту".

Читайте також:

Світові військові витрати в 2012 році скоротилися, в Україні - виросли

На тлі зниження військової потужності України сусідні країни активно озброюються

Україна ризикує опинитися глибоко відсталою у військовому плані

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...