У влади немає цілісного бачення того, в чому полягають основні проблеми поліції - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У влади немає цілісного бачення того, в чому полягають основні проблеми поліції - експерт
Вся реформа правоохоронних органів була порочна ще на рівні перших законопроектів, того ж закону про Нацполиции.

Чинне законодавство про поліцію побудоване на протиріччях
Чинне законодавство про поліцію побудоване на протиріччях

У нинішньої влади і керівництва МВС немає цілісного бачення того, в чому полягають основні проблеми нашої поліції і чому вона сьогодні не може виконувати свої обов'язки, вважає Володимир Караваєв, правозахисник, заступник голови Координаційної ради загальнонаціонального форуму з питань безпеки дорожнього руху.

У коментарі DT.UA він зазначив, що негативно оцінює запропоновані зміни в законодавство, що регулює діяльність поліції.

"Давайте виходити з цілей. Мета, яка в даному випадку озвучується: зміни потрібні для того, щоб поліція могла повноцінно виконувати свої обов'язки і забезпечувати безпеку громадян. Але я дивлюся на ці зміни - і не розумію, яким чином вони забезпечать безпеку громадян? У нас відбувається розгойдування якогось маятника. То ми спостерігаємо на Ютубі ролики, коли поліція розбиває скло і витягує водія з автомобіля, оскільки він не хоче виходити. Тепер же поліція буде утримувати водія в автомобілі примусово", - говорить Караваєв. За його словами, це і є маятник, який говорить про відсутність цілісного бачення проблем.

Правозахисник відзначає, що проблема не в тому, чи буде водій виходити чи залишиться в автомобілі, а також і не в тому, чи бути присутнім при огляді алкогольного сп'яніння двом свідкам чи ні.

"Проблема в тому, що вся ця реформа правоохоронних органів була порочна ще на рівні перших законопроектів, того ж Закону про Нацполіцію. Саме порочна законодавча база не дає сьогодні можливість поліцейським нормально працювати. І це ніяк не можуть зрозуміти в МВС. Вони намагаються говорити і робити все, що завгодно, але не розуміють основи конфлікту - порочності законодавчої бази. І поки вони цього не зрозуміють, поки не сядуть і не почнуть по пунктах прописувати ті повноваження, які поліції дійсно потрібні, прибирати протиріччя у законодавстві, нічого працювати не буде", - вважає Караваєв.

Він вважає, що сновное протиріччя в тому, що сфера дорожнього руху, будь-які дії поліцейського, передбачені законодавством, знаходяться в суперечності з самим законодавством. Таким чином, будь-які дії поліцейського, що б він не зробив, елементарно відбиваються в судах.

"Те, що зараз намагаються робити, я думаю, - це просто від безвиході. Наприклад, говорять про презумпцію правоти поліцейського. Але, як я вже сказав, законодавство побудоване на протиріччях. І коли виникає спір між водієм і поліцейським, то кожний з них апелює до своїх законних аргументів, вибираючи частину закону, яка його захищає. Саме тут і виникає основа конфлікту - коли дві норми в одному і тому ж законі суперечать один одному, то до однієї нормі апелює водій, а до іншої - поліцейський", - пояснює експерт.

Я вважаю, що причини зростання злочинності і відсутності безпеки в країні криються перш за все в тому, що до реформи підійшли дуже непрофесійно. "І тепер в структурі МВС буде створено окремий підрозділ - дорожньо-патрульна служба, яка займатиметься безпекою на дорогах, що, по суті, означає повернення настільки критиковавшегося раніше ДАІ, з тими ж функціями і обов'язками. Дежавю. Або - звичайний непрофесіоналізм", - зазначає він.

Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що МВС України готує пакет законодавчих ініціатив, серед яких буде і імператив презумпції правоти поліцейського.

Більше про нові зміни у законодавство щодо діяльності поліції читайте в матеріалі Алли Котляр МВС: презумпція правоти "реформаторів"? на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі