У Росії в 2016 році закрили майже 200 центрів для переселенців з Донбасу - Ъ

Поділитися
У Росії в 2016 році закрили майже 200 центрів для переселенців з Донбасу - Ъ У Росії біженців з Донбасу не дуже жалують © odessa-daily
Статус біженців в Росії отримали всього 275 переселенців з України.

У Росії в цьому році закрили майже 200 центрів для тимчасових переселенців з Луганської та Донецької областей України. А з початку конфлікту на Сході України кількість центрів для переселенців у Росії скоротилася в 10 разів, повідомляє "КоммерсантЪ".

Якщо ще на початку 2015 року в російських регіонах діяли 576 пунктів тимчасового розміщення (ПТР), а через рік їх число скоротилося до 252, то у вересні 2016 року їх залишилося 56. Зараз у них проживають 675 осіб.

Як повідомили в МНС Росії, пункти продовжують працювати в 29 регіонах, і 34 з них розміщені в Центральному федеральному окрузі.

Тимчасовий притулок у Росії, за даними правозахисників, отримали всього 300 тис. громадян України (за офіційною оцінкою, ця цифра на 115 тис. осіб більше), а статус біженців є у 275 вихідців з України.

"Багато ПТР закривали з шумом, людей виганяли на вулиці, вони скаржилися", - розповіла голова комітету "Громадянське сприяння", керівник мережі "Міграція і право" Світлана Ганнушкіна. Вона вважає, що закриття більшої частини ПТР передчасно, необхідність у них існує досі. "Українські громадяни постійно до нас звертаються, втрачають роботу, житло. Хтось шукає гроші на повернення. Одна громадянка України з Донецька з дитиною, приміром, звільнилася з російської в'язниці, куди їй подітися, абсолютно незрозуміло",- розповіла Світлана Ганнушкіна.

За даними видання, з 2014 по 2016 рік в Росію з південно-сходу України приїхали близько 1 млн осіб, що складає близько 40% всіх знаходяться в РФ українських мігрантів. Тимчасового притулку просили більше 415 тис. осіб, з яких відмовили 995. Понад 260 тис. осіб клопоталися про дозвіл на тимчасове проживання, з них отримали відмову 889. Ще 152 тис. осіб стали учасниками програми з добровільного переселення "співвітчизників".

Що стосується нашої країни, то за даними Міністерства соціальної політики України, до 5 вересня 2016 року органами соцзахисту країни було враховано 1 709 083 вимушених переселенця з Луганської та Донецької областей України і Криму, всього 1 384 889 сімей. Найбільше втекли від війни громадян зареєстровано у Донецькій, Луганській, Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській, Київській областях і у Києві, зазначає видання.

Читайте також: Художники-переселенці представили оригінальне бачення подій у Донбасі

Як повідомлялося, за даними Міжнародної організації з міграції, проблеми з житлом і працевлаштуванням - самі серйозні бар'єри для інтеграції вимушених пересленцев. 40% опитаних доводиться економити навіть на харчуванні. Регулярні проблеми з соцвиплатами. Не витримавши випробувань на Великій землі, багато переселенці повертаються додому, на окуповані території. Принаймні, там є дах над головою. В їх транзитної долю Україна виявляється лише проміжним пунктом... Про це читайте у статті "Транзитні долі – 2" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі