У православних та греко-католиків почався Великий піст

18 березня 2013 в 08:04

Для православних настав Великий піст - найтриваліший у багатьох християнських конфесіях, метою якого є готування до святкування Воскресіння Христового.

церковь
Стриманістю від їжі й розваг віруючі протягом семи тижнів будуть готувати себе до святкування Великодня

У православних віруючих настав Великий піст – час, коли християни віддають перевагу внутрішньому духовному життю, готуючись до зустрічі свята Воскресіння Христового. Ця традиція нагадує про 40 днів, які Ісус Христос провів у пустелі, долаючи спокуси.

Великдень настане 5 травня - це найпізніша дата Великоднього календаря.

У церкві закликають не плутати пост і дієту, відзначаючи, що головне під час Великого посту - молитва, духовне очищення й удосконалення себе в прагненні уподібнитися Христу.

Великий піст, найстародавніший з церковних постів, складається з чотиридесятниці - 40 днів, покликаних нагадати про сорокаденний піст спасителя в пустелі, і страсного тижня перед самим Великоднем, коли віруючі згадують страждання і розп'яття Христа, за яким і було його воскресіння.

Християни в пості утримуються від м'яса, вина, молока, сиру і яєць. Виняток становлять люди похилого віку, хворих, маленькі діти, вагітні жінки та жінки-годувальниці, а також ті, хто подорожує.

Читайте також:

Філарет відповів Кирилу з приводу 1025-річчя хрещення Русі: Вам зарано святкувати

Глава УГКЦ запросив папу Франциска в Україну

В 2013 році на травневі свята українці будуть відпочивати 10 днів

За матеріалами: Вести.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...