У НАБУ заявили про відсутність повного доступу до е-декларацій

Поділитися
У НАБУ заявили про відсутність повного доступу до е-декларацій Директор НАБУ пообіцяв ще більше кримінальних проваджень стосовно чиновників у разі надання доступу до баз е-декларацій
На даний час детективи Бюро втрачають багато часу, перевіряючи декларацій чиновників майже "вручну".

Національне агентство з запобігання корупції (НАЗК) поки не надало Національному антикорупційному бюро України (НАБУ) жодного матеріалу за електронними деклараціями про можливе незаконне збагачення, повідомив директор НАБУ Артем Ситник.

За словами Ситника, Бюро продовжує сподіватись на надання повного доступу до декларацій чиновників.

"Зараз, на жаль, НАБУ є єдиним з правоохоронних і державних органів, який фактично проводить розслідування за матеріалами декларацій. Жодного матеріалу щодо незаконного збагачення ми з Національного агентства з запобігання корупції не отримували. Всі 30 проваджень, які ми зареєстрували, – це наші напрацювання", - зазначив Ситник під час брифінгу в п'ятницю.

Директор Бюро підкреслив, що саме НАЗК є тим спеціалізованим органом, який повинен займатися цією роботою в першу чергу.

"Ми закликаємо їх (НАЗК – ред.) якомога швидше дати нам доступ до бази даних. Зараз ми перевіряємо декларації фактично вручну. Тобто, беремо декларації і далі, використовуючи бази даних, до яких у нас є доступ, починаємо перевіряти", - розповів про механізм перевірок директор НАБУ.

За словами Ситника, перші підозри у цих справах вже готуються.

"Коли у нас буде повний доступ, то буде зовсім інша якість роботи. Тому що ми тоді зможемо задіяти ті аналітичні програми, які у нас є та які ми збираємося найближчим часом отримати, в тому числі від міжнародних партнерів. Тоді ці перевірки будуть проходити набагато швидше", - підкреслив Артем Ситник.

За словами директора Бюро, НАБУ зацікавлене у проведенні перевірок декларацій чиновників до тих пір, поки у НАЗК не з'являться ресурси для виконання цієї роботи.

"Сподіваюся, що робоча група з доступу до баз даних якомога швидше завершить свою роботу, ми отримаємо доступ і зможемо робити свою роботу в більш автоматизованому режимі", - резюмував Артем Ситник.

У звіті про роботу Бюро в період з серпня 2016 року по лютий 2017 року, оприлюдненому Бюро в п'ятницю на брифінгу, говориться, що на даний час НАБУ розслідує 25 кримінальних проваджень про незаконне збагачення чи внесення недостовірних відомостей в електронну декларацію суддями, депутатами та іншими високопосадовцями.

Згідно з даними НАБУ, на стадії досудового розслідування фігурантами кримінальних проваджень державі повернуто понад 115 млн гривень у добровільному порядку. Також детективи Бюро запобігли розкраданню понад 0,5 млрд гривень і встановили збитки державі на суму майже 83 млрд гривень.

"Станом на кінець січня до суду направлено 50 кримінальних проваджень. Загальна сума предмета злочинів у цих виробництвах становить 1,7 млрд гривень. На сьогоднішній день 12 обвинувальних вироків набрали чинності, але відразу хочу підкреслити, що це робота детективів саме в частині угод зі слідством фігурантами, які хотіли співпрацювати зі слідством", - пояснив директор НАБУ.

Читайте також: У НАЗК затвердили порядок перевірки е-декларацій

30 жовтня 2016 року в Україні завершився перший етап подання е-декларацій за 2015 рік для суб'єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Посли країн G7 в Україні наголосили, що найважливішим елементом системи е-декларування повинна стати наявність в НАЗК "здібності, ресурсів і незалежності" для перевірки даних декларацій належним чином і управління системою електронного декларування активів".

Як повідомив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, загальна сума збитків по справах, які розслідує НАБУ, становить 82 мільярди гривень. Найбільша з них – справа народного депутата Олександра Онищенка, підозрюваного у створенні злочинної групи, яка завдала державі 3 мільярди гривень збитків.

Читайте про перші результати і складнощі роботи НАБУ в інтерв'ю Артема Ситника DT.UA в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі