Топ Новини

У МЗС підтвердили, що українка Кочнєва на волі

11 березня 2013 в 16:49

В українському зовнішньополітичному відомстві не уточнили, яким чином українка опинилася на волі і чи дійсно вона сама втекла з полону.

Анхар Кочнева
Анхар Кочнєва

У Міністерстві закордонних справ України підтверджують, що українка Анхар Кочнєва, яка була в полоні у сирійських повстанців, перебуває на волі.

"Кочнєва контактувала з нашим посольством, вона вільна, і ми очікуємо, що завтра відвідає посольство України у Дамаску", - повідомив в.о. директора департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

Разом з тим він не уточнив, яким чином українка опинилася на волі і чи дійсно вона сама втекла з полону.

Як повідомлялося, громадянка України Кочнєва була викрадена у Сирії у жовтні 2012 року бойовиками з так званої Вільної сирійської армії. Викрадачі журналістки погрожували розправитися з нею, якщо не будуть виконані їхні вимоги про викуп у розмірі 50 млн дол. Вже на початку 2013 року повстанці повідомили родичам викраденої, що готові знизити суму викупу до 300 тис. дол.

31 січня 2013 року міністр закордонних справ України Леонід Кожара повідомив журналістам, що передав формальний запит Києва про сприяння ЄС звільненню журналістки Кочнєвої, ЄС, у свою чергу вже пообіцяв підключитися до врегулювання цієї ситуації.

Родичі викраденої українки з посиланням на слова повстанців стверджували, що МЗС України не веде переговори про звільнення Кочнєвої. За їхніми словами, викрадачі згодні обговорити ті умови, які висуне українська сторона, проте зовнішньополітичне відомство всіляко ігнорує переговорний процес. Крім того, викрадачі вже змінили і фінансові вимоги для звільнення українки і готові розглянути будь-які варіанти, запропоновані українською стороною.

У свою чергу МЗС спростувало інформацію про те, що переговори щодо звільнення викраденої українки не ведуться. У відомстві неодноразово підкреслювали, що не бажають озвучувати деталі переговорів, щоб не нашкодити самій викраденій.

11 березня родич Кочнєвої повідомив, що вона в понеділок втекла і вже знаходиться в Дамаску.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...