Топ Новини

У МЗС налаштовані домогтися скасування візового режиму з ЄС за два роки

25 квітня 2013 в 16:47

Україна виконала більше 90% завдань у рамках першої - законодавчої - фази Плану дій щодо безвізового режиму з ЄС.

Границы, аэропорт
rudata.ru

Україна зможе встановити безвізовий режим з Євросоюзом до 2015 року, але за умови реалізації всіх завдань, які стоять перед державою на цьому шляху.

Таку думку висловив заступник міністра закордонних справ України Андрій Олефіров під час відеоконференції у Києві 25 квітня.

"Не існує якихось 2015-2020-х й інших років, коли мова йде про безвізовий режим. Це відбудеться, я вас запевняю, набагато раніше, при одній важливій умові - налаштованості усіх дій влади на реалізацію всіх тих завдань, які перед нами стоять", - сказав він.

Олефіров повідомив, що на сьогодні Україна виконала більше 90% завдань у рамках першої (законодавчої) фази Плану дій щодо безвізового режиму з ЄС.

За його словами, завершення фази планується вже цього року після прийняття змін до антикорупційного, антидискримінаційного законодавства та законодавства щодо персональних даних.

Представник МЗС також нагадав, що друга (імплементаційна) фаза Плану дій торкнеться практичної сторони введення безвізового режиму.

"Після завершення законодавчої фази переходимо на другу фазу - практичну, де фактично наші європейські колеги будуть перевіряти нашу міграційну практику та її наближення до стандартів ЄС", - відзначив дипломат.

На його думку, другу фазу Україна зможе пройти за рік, про що свідчить досвід Молдови, яка вже почала роботу з встановлення безвізового режиму з ЄС на практиці.

Нагадаємо, 18 квітня Європарламент підтримав рекомендації Раді ЄС підписати з Україною угоду про спрощення порядку видачі віз.

Очікується, що угода буде підписана на одному з найближчих засідань Ради ЄС, орієнтовно, у травні, і може набути чинності вже у липні. Згідно з угодою, отримувати візи в країни Євросоюзу за спрощеною схемою" зможуть 10 категорій українців.

Читайте також:

Названо найбільш лояльні і недружні до українців посольства країн ЄС

США: Україна не відповідає критеріям безвізового режиму

Українці можуть відвідувати без віз 34 країн світу (список)

Для в'їзду в Росію українцям незабаром знадобляться закордонний паспорт і медична страховка

За матеріалами: Укрінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...