У кримських СІЗО ув'язненим відмовляють у побаченнях з родичами

Поділитися
У кримських СІЗО ув'язненим відмовляють у побаченнях з родичами "Влада" анексованого Криму грубо порушує права політв'язнів © palinchak / Depositphotos
Права політв'язнів регулярно і грубо порушуються, а за відмову від співробітництва зі слідством їх позбавляють побачень.

Кримська правозахисниця, координатор об'єднання "Кримська солідарність" Гульсум Алієва розповіла про нелюдські умов утримання політв'язнів у СІЗО окупованого Криму. Правозахисниця дала інтерв'ю виданню "Крим.Реалії" у неділю, 15 січня.

"Справи у кримських політв'язнів без змін. Як і раніше знаходяться в СІЗО, умови утримання там нелюдські. Клопи, таргани навкруги, навіть в їжі, яку приносять. Практично ніякого медобслуговування. Хворі зуби не лікують, а відразу видаляють. Грип, застуда, висока температура – все лікують парацетамолом", - зазначила Гульсум Алієва.

Однак набагато більше побоювань, за словами правозахисниці, викликає факт примусової психіатричної експертизи, яку призначають політичним в'язням.

"Що там з ними відбувається? Чи застосовуються до них якісь насильницькі дії? Вводяться якісь психотропи або ще щось? Ані в СІЗО, ані в психушку рідних не пускають. На наші листи з проханнями про побачення пишуть відписки, а на ті ж прохання від самих політв'язнів їм кажуть, не хочете співпрацювати зі слідством, не буде і побачень. Говорити про якісь права і закони сенсу немає, всі права у тих хто на стороні держави, а закони для них не писані", – додала правозахисниця.

9 квітня 2016 року Кримська контактна група з прав людини організувала першу зустріч сімей мусульман, заарештованих російськими правоохоронцями в Криму. Зустріч родичів політв'язнів та їхніх адвокатів пройшла у Севастополі. Пізніше об'єднання "Кримська солідарність" стало відкритим не тільки для родичів обвинувачених у приналежності до організації "Хізб ут-Тахрір", але і для інших сімей політв'язнів Криму, а також викрадених і зниклих мусульман.

Читайте також: Мін'юст клопотатиме про передачу політв'язня Вигівського з РФ до України

Нагадаємо, 16 листопада Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН більшістю голосів підтримав український проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 73 члени комітету проголосували за резолюцію. 23, в тому числі РФ, Білорусь, Китай, Казахстан і Сербія – висловилися проти.

19 грудня Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів підтримала проект резолюції "Ситуація з правами людини в окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 70 членів проголосували за резолюцію, 26 висловилися проти, утрималися ще 77.

Раніше Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.

Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно.

Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі