У київській гімназії виявили перевищення норм формальдегіду, фенолу та аміаку в 3-6 разів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У київській гімназії виявили перевищення норм формальдегіду, фенолу та аміаку в 3-6 разів Ліцей закрили на канікули © Википедия
Учнів відправили на позачергові канікули, під час яких приміщення приводитимуть до ладу.

Аномальна спека у вересні значно погіршила ситуацію у шкільних і дошкільних закладах, особливо в новозбудованих і тих, де проводився великий ремонт.

Як пише у статті на DT.UA Ольга Скрипник, обстеження приміщень столичної гімназії "Київська Русь" показало перевищення шкідливих речовин (формальдегіду, фенолу та аміаку) в 3-6 разів.

У цій новобудові навчаються не лише гімназисти, а й учні ліцею "Інтелект". Усіх їх відправили на позачергові канікули.

Батьки учнів підозрюють, що висновки про шкідливі речовини потрібні для того, щоб закрити гімназію, або потіснити її на користь ліцею, який орендує тут частину приміщень. Це старий конфлікт, який триває вже кілька років. Обидва директори стверджують, що всі ті чутки - фантазії окремих батьків, які люблять влаштовувати скандали.

Читайте також: Громадські освітні ради як гарант якісної освіти

У тому, що сталося, звинувачують санепідслужбу. На думку батьків, вплинути на рішення могли батьки учнів ліцею, серед яких є депутати.

Ситуацію навколо гімназії у коментарі DT.UA пояснив начальник головного управління ДСЕС м.Києва Олег Рубан.

За його словами, у гімназії "Київська Русь" і раніше нарікали, що в приміщеннях відчувається неприємний запах, діти скаржилися на головний біль, запаморочення, слабкість.

"Скарги від батьківського комітету стали підставою для проведення досліджень. Але відбір проб повітря неможливо було здійснити за регламентом - йшов навчальний процес, було багато людей, десь вікна в кабінетах були зачинені, десь відчинені. Зібралися батьки, які запевняли, що неприємні запахи в приміщеннях з'являються, коли вітер дме з боку Бортничів", - розповів чиновник.

Він повідомив, що відбір проб повітря для лабораторних досліджень провели в навчальних кабінетах, студії, бібліотеці, актовій і спортивній залах, їдальні, а також у кабінетах, де навчаються учні ліцею "Інтелект", та на вулиці. Результати досліджень показали перевищення допустимих рівнів формальдегіду в усіх кабінетах крім їдальні (від 1,3 до 24 разів), фенолу в усіх приміщеннях крім їдальні ( від 1,3 до 5 разів ), а також аміаку в спортивному залі (від 1,6 до 6,7 разу).

Після цього було запропоновано на кілька днів зупинити навчально-виховний процесс. За цей час СЕС розгорнула 11 лабораторних бригад для проведення досліджень у всіх приміщеннях гімназії "Київська Русь" та ліцею "Інтелект". До досліджень долучилися фахівці Інституту гігієни та медичної екології ім. Марзєєва НАМН України.

"Ми не зважали на те, що говорять батьки, які розділилися на два табори. Наше завдання - з'ясувати, чи безпечно там перебувати школярам та їхнім педагогам. Повторні дослідження теж показали перевищення шкідливих речовин у повітрі. Збиралася спеціальна комісія, де фахівці різних напрямів обговорили ситуацію, після чого і було ухвалено рішення оголосити позапланові канікули в гімназії та ліцеї. За цей час треба буде визначити причини забруднення повітря в кожному приміщенні та запропонувати заходи, які дозволять знизити забрудненість до нормативних показників", - пояснив Рубан.

"І причини, і джерела забруднення відомі. Забудовники купують найдешевші будівельні матеріали, не зважаючи на те, що в приміщеннях перебуватимуть діти, чиє здоров'я дуже вразливе до впливу хімічних сполук. Вони порушують технології, зокрема, коли готують т. зв. "пиріг" для укладання лінолеуму, що теж призводить до забруднення повітря і появи неприємних запахів. Додають небезпечних речовин і шкільні меблі з ДВП, і бетон, домішки до якого виділяють у повітря аміак", - йдеться у статті.

Мерія столиці запевняє, що "Київміськбуд" оперативно вирішить усі проблеми - шкідливий лінолеум замінить на безпечне покриття, всі недоліки усуне. Батьки стверджують, що деякі приміщення неможливо провітрити - задля економії там встановили металопластикові вікна, які не відчиняються. Чи їх замінять - невідомо.

А чиновники вважають, що не такі вже й страшні ті хімічні речовини для здоров'я дітей, щоб через це лихоманило все місто.

Детальніше читайте у статті Ольги Скрипник Державна санепідслужба - операція з ліквідації у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі