Томбінський назвав референдум в Нідерландах про асоціацію з Україною "прецедентом" в історії ЄС

Поділитися
Томбінський назвав референдум в Нідерландах про асоціацію з Україною "прецедентом" в історії ЄС У Брюсселі поки немає чіткого алгоритму дій на випадок негативного результату референдуму в Нідерландах
З моменту заснування Європейського союзу у 1993 році з подібними випадками процедури ратифікації Брюссель ще не стикався.

Референдум в Нідерландах є унікальним випадком в історії Євросоюзу. Прецедентний характер правовідносин, що виникли у європейському співтоваристві, відзначив посол ЄС в Україні Ян Томбінський.

"Те, що сталося з референдумом і закликом до референдуму у Нідердандах - прецедентно. У ЄС ще немає досвіду, як працювати з такими ситуаціями", - зсказав він на зустрічі зі студентами Національного авіаційного університету у вівторок, 2 лютого, в Києві.

Як відомо, асоціація Україна-ЄС була ратифікована в парламентах усіх країн Євросоюзу протягом 2015 року. 1 лютого ратифікаційні документи передав Кіпр . Найближчим часом такі документи направить Бельгія.

Томбінський додав, що в разі негативного результату на референдумі за підтримки асоціації Україна-ЄС, поки не знає, як на це реагувати.

"Я впевнений, що він закінчиться позитивно... Нам зараз необхідно зосередитися на тому, щоб результат був позитивним, а не маніпулювати можливим негативним результатом", - сказав посол ЄС в Україні.

Разом з тим він підкреслив, що поки немає алгоритму дій на випадок негативного результату. "На сьогоднішній день немає відповіді, що робити уряду Нідерландів у разі негативного результату. Можливо, доведеться пройти ще раз парламентарну процедуру", - зазначив Томбінський.

Ініційований громадськістю референдум щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС запланований у Нідерландах на 6 квітня поточного року. Його результат має консультативний характер.

Референдум став можливий після того, як активісти зібрали необхідну кількість підписів. Зібрати підписи вдалося завдяки інтенсивній онлайн-кампанії сатиричного блогу GeenStijl, групи громадян Burgercomite ЄС ("Комітет громадян ЄС") і евроскептичного мозкового центру "Форум для демократії". Нагадаємо, в травні 2014 року на виборах до Європарламенту пройшли переважно представники правих партій, які "з прохолодою" ставляться до подальшої інтеграції в ЄС.

Нідерланди завершили ратифікацію Угоди асоціацію України з ЄС 7 липня 2015 року.

21 березня 2014 року Україна і Євросоюз підписали політичну частину Угоди про асоціації, відклавши підписання її економічної частини, яка містить положення про створення зони вільної торгівлі, до обрання нового президента України.

Після обрання президентом України Петро Порошенко підписав Угоду про асоціацію з ЄС в повному обсязі 27 червня 2014 року. 16 вересня 2014 року Верховна Рада і Європарламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

18 листопада передостанньою країною, що ратифікувала асоціацію Україна-ЄС, стала Греція. Останнє слово залишається за Нідерландами.

Наприкінці року Європейська комісія заявила, що Україна виконала всі умови для лібералізації Європейським Союзом візового режиму для громадян України. З початку 2016 року між ЄС і Україною стала діяти також поглиблена і всеохоплююча зона вільної торгівлі.

Видання "Дзеркало тижня. Україна" присвятило російсько-українському конфлікту і введенню санкцій проти РФ проект "Викрадення Європи". У рамках проведеного дослідження журналісти ZN.UA склали карту лояльності країн ЄC до Росії. Позиції кожної з 28 держав-членів враховувалися крізь призму російської агресії на сході України та окупації Криму.

Всі країни Євросоюзу у питанні ставлення до Росії і політики санкцій проти неї можуть бути умовно класифіковані у чотирьох групах: ті, хто неохоче виконують санкції, країни, які підтримують санкції, але з радістю б їх скасували, ті країни, які підтримують санкції, але не беруть участь в обговоренні російської агресії проти України і ті, хто бере активну участь у політиці тиску на Росію через антиукраїнську війну і вимагають його посилення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі