Тимошенко знає, що Меркель і Обама вмовили Путіна передати Савченко в Україну

Відео
Поділитися
Тимошенко знає, що Меркель і Обама вмовили Путіна передати Савченко в Україну © Anadolu Agency
Лідер "Батьківщини" розраховує на те, що Савченко можна буде побачити в Україні вже в найближчі тижні.

Тимошенко:
Тимошенко: "Є рішення про передачу Савченко в Україну"

Російська влада може погодитися передати Надію Савченко в Україну, заявила лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

"За нашою інформацією, є рішення про те, що вона буде передана в Україну або в обмін на російських ГРУШников, або за міжнародним правовим документам для відбування покарання в Україні", - заявила Тимошенко в ефірі "Шустер Live" увечері в п'ятницю, 25 березня.

За її словами, "є великі шанси на те, що побачити Савченко в Україні можна буде "в найближчі тижні".

Переконати Путіна допоміг тиск світових лідерів, стверджує лідер "Батьківщини".

"Ці шанси отримали світові лідери першого рівня. Це президент Сполучених Штатів (Барак Обама) і це федеральний канцлер Німеччини (Ангела Меркель), які переконали Путіна Надю віддати", - сказала Тимошенко.

"І я сподіваюся на те, що це станеться", - додала вона.

Читайте також: РФ піде на все заради зриву вироку ГРУшникам в Україні - Матіос

Тимошенко також попросила захист Савченко переконати льотчика повернутися до нормального режиму харчування і "дочекатися того дня, коли ми будемо її зустрічати на рідній українській землі".

Савченко була викрадена в зоні бойових дій в Луганській області на початку липня 2014 року, і перевезена через кордон в Росію.

Прокурор попросив для української льотчиці Надії Савченко 23 роки колонії загального режиму і 100 тисяч рублів (близько 1,2 тис. доларів) штрафу.

Відомо, що Савченко відмовилася від можливого обміну на російських військових Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва, яких судять в Україні.

22 березня 2016 року, після винесення в Росії вироку незаконно утримуваної Надії Савченко, президент Петро Порошенко заявив про готовність обміняти ГРУшников Александрова і Єрофєєва Савченка, якщо Путін стримає слово. У той же час глава держави підкреслив, що Україна не визнає обвинувальний приговор української льотчиці.

Нагадаємо, що у підписаних 12 лютого 2015 року Мінських угодах міститься пункт під номером 6-ть: "Забезпечити звільнення і обмін всіх заручників і незаконно утримуваних осіб на основі принципу "всіх на всіх". Цей процес має бути завершений не пізніше як на п'ятий день після відводу озброєнь". Глави держав "Норманської четвірки" усно підтримали його, "завіривши словах".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі