Топ Новини

Свободівець, оштрафований за вивішування прапора УПА, оскаржив рішення суду

18 лютого 2013 в 13:05

Тернопільський депутат Володимир Стаюра наполягає, що кожен має право встановити прапор, що не ганьбить державу.

Красно-черный флаг
Володимир Стаюра вішає прапор на будівлю облради
Депутат Тернопільської облради від во "Свобода" Володимир Стаюра, оштрафований за вивішування на будівлі облради червоно-чорного прапора УПА, наполягає, що своїми діями не порушував закон. Депутат подав апеляційну скаргу на рішення суду, який постановив стягнути з нього 119 гривень за дрібне хуліганство.

Як відомо, закон "Про місцеве самоврядування в Україні" (ст.23) не забороняє вивішувати на адмінбудинках рад та їхніх виконкомів інші прапори, окрім державного. Не містить таких заборон і ст.4 закону "Про місцеві державні адміністрації" (Тернопільська обласна рада і державна адміністрація знаходяться в одному приміщенні).

Володимир Стаюра, спираючись на ці аргументи, стверджує: "Кожен житель області має право встановити прапор, що не ганьбить державу й область, адже будівля обласної ради - це не приватна власність однієї людини, а власність територіальних громад області", передає кореспондент ZN.UA.

Нагадаємо, 29 січня, у 85-ту річницю бою під Крутами, депутат облради Володимир Стаюра вивісив на адмінбудівлі обласної ради червоно-чорний прапор. За це депутат був оштрафований. Суд ухвалив, що його дії "могли викликати обурення невизначеного кола осіб, оскільки були здійснені в робочий час, у громадському місці, де в цей час перебуває значна кількість людей".

Свободівець власний вчинок пояснив так: "Вивішування червоно-чорного прапора, стягу революційної ОУН-УПА, мало на меті нагадати громадськості про жертовних юнаків-героїв Крут, які теж опинилися в умовах хаосу і пішли захищати державу, тому що тодішнє керівництво України відмовився від армії. Ми хотіли нагадати, що червоно-чорний прапор є символом України, яка бореться, наша боротьба за українську державу не закінчилася".

Торік у липні опозиційні партії вже вивішували над Тернопільською облрадою червоно-чорний прапор, протестуючи проти прийняття Верховною Радою закону "Про принципи державної мовної політики". За зверненням прокуратури області окружний адміністративний суд визнав їхні дії неправомірними. На тій підставі, що цей прапор "не належить до державних символів України та символіки територіальних громад Тернопільської області". Це рішення підтвердив апеляційний суд, і червоно-чорний прапор був знятий.

Читайте також:

На Сумщині свободівці знесли пам'ятник Леніну, міліція порушила кримінальне провадження

"Свобода" схвалила спроби Азарова говорити українською

Тимошенко закликала світ не слухати звинувачень на адресу "Свободи", а допомогти у боротьбі з корупцією в Україні

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...