Топ Новини

Суд залишив у силі виключення Гостиного двору зі списку пам'яток архітектури

13 березня 2013 в 21:18

Суд визначив, що вимога Українського товариства охорони пам'яток про зупинення дії постанови №1380 в ухваленні рішення у справі не може бути забезпечена, оскільки призупинення судом дії постанови є фактично вирішенням спору по суті.

Окружний адмінсуд Києва скасував постанову Кабміну, якою будівлю Гостиного двору було виключено зі списку пам'яток архітектури УРСР, що перебувають під охороною держави

Про це йдеться у відповідній ухвалі суду від 27 лютого.

Приватне виробничо-торговельне підприємство "Гостиний двір", Київська міська організація Всеукраїнської громадської організації "Громадянська позиція" звернулися з позовом до Кабміну і Мінкультури (треті особи - ПАТ "Укрреставрація", Київміськадміністрація, регіональне відділення ФДМ у Києві) і за позовом Українського товариства охорони пам'яток історії і культури до Кабміну і Мінкультури про скасування постанови уряду від 15 серпня 2011 року.

Так, 23 січня від Українського товариства охорони пам'яток надійшло клопотання про забезпечення адмінпозову через припинення дії постанови Кабміну №1380 і заборони "Укрреставрації" проводити будь-які будівельні роботи в будівлі Гостиного двору.

Клопотання мотивовано тим, що на час розгляду справи судом невідомими особами робляться спроби силового захоплення Гостиного двору і початку виконання будівельних робіт з його реконструкції.

У клопотанні було зазначено, що такі дії спрямовані на швидке проведення будівельних робіт, до того, як у судовому порядку буде вирішено питання про правомірність позбавлення будівлі охоронного статусу.

"Виходячи зі змісту поданої заяви, суд прийшов до висновку про його необґрунтованість, оскільки в заявленому клопотанні і представлених у ньому матеріалах взагалі не видно зв'язку між ухаваленою постановою Кабміну і будівельними роботами з реконструкції (перебудови) будівлі Гостиного двору під ТРЦ", - йдеться в ухвалі.

"Крім того, з матеріалів справи не вбачається, що відповідач - Кабмін намагається здійснювати будівельні роботи", - сказано в документі.

Суд також визначив, що особи, які, на думку заявника, такі роботи здійснюють, не вказані в якості учасників адмінпроцесу; також немає відомостей про те, що ними є суб'єкти владних повноважень, до яких можна застосувати передбачені законодавством заходи.

Крім того, суд визначив, що вимога Українського товариства охорони пам'яток про зупинення дії постанови №1380 в ухваленні рішення по справі не може бути забезпечена, оскільки призупинення судом дії постанови є фактично вирішенням спору по суті.

Таким чином, у задоволенні клопотання Українського товариства охорони пам'яток в забезпеченні позову суд відмовив.

Також суд відмовився заборонити "Укрреставрації" проводити будь-які будівельні роботи в будівлі Гостиного двору, оскільки вимога заявлена не до суб'єкта владних повноважень.

Як повідомлялося, Окружний адмінсуд 21 лютого заборонив ВО "Свобода" проводити будь-які акції і встановлювати намети на території Гостиного двору і на прилеглій до будинку території.

За визначенням дії активістів на території та прилеглій території Гостиного двору загрожують правам, свободам та інтересам позивача - "Укрреставрації", оскільки призводять до псування майна компанії, а також перешкоджають реконструкції аварійного будинку, що є історичним пам'ятником.

При цьому 30 січня той же суд відмовив "Громадській позиції" в позові про скасування рішення Київради щодо виділення "Укрреставрації" 1,02 га землі під Гостиним двором для його реконструкції під ТРЦ на підставі протилежної позиції, вважаючи, що Гостиний двір не є історичним пам'ятником.

Читайте також:

Активісти попросять ЮНЕСКО взяти під захист Гостиний двір

Захарченко: Міліцію бити не можна. Нікому в принципі

Київрада відмовилася просити Кабмін передати Гостиний двір у комунальну власність

Активісти оголосили винуватцями пожежі в Гостиному дворі "реставраторів"

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...