Топ Новини

Суд заборонив протестувати біля Гостиного двору

26 лютого 2013 в 18:05

Згідно з рішенням суду, було заборонено акції "Свободи", громадської організації "Громадська позиція", а також інших суб'єктів, які проводять мирні зібрання, встановлюють палатки, кіоски, навіси, зокрема, тимчасові, і пересувні споруди в будівлі Гостиного двору і на прилеглій території, яка необхідна для функціонування та обслуговування будівлі.

Окружний адміністративний суд Києва 21 лютого заборонив партії "Всеукраїнське об'єднання "Свобода" проводити будь-які акції і встановлювати намети на території Гостиного двору і на прилеглій до будинку території. Про це йдеться у відповідній ухвалі суду, текст якої мають Українські Новини.

Позивачем є ПАТ "Укрреставрація".

Згідно з визначенням, клопотання "Укрреставрації" обумовлено тим, що оскаржувані дії активістів на території та прилеглій території Гостиного двору загрожують правам, свободам та інтересам позивача, оскільки призводять до псування майна компанії, а також перешкоджають реконструкції аварійної будівлі Гостиного двору.

При цьому в своєму визначенні від 21 лютого суд неодноразово назвав будівлю Гостиного двору історичною пам'яткою. "Ймовірно, права позивача та інших осіб можуть бути порушені та невжиття заходів щодо забезпечення позову можуть призвести до псування майна позивача і неможливості проведення робіт з реконструкції аварійної будівлі Гостиного двору, внаслідок чого можливе руйнування будівлі, що є історичною пам'яткою", - йдеться в ухвалі.

Згідно з рішенням суду, було заборонено акції "Свободи", громадської організації "Громадська позиція", а також інших суб'єктів, які проводять мирні зібрання, встановлюють палатки, кіоски, навіси, зокрема, тимчасові, і пересувні споруди в будівлі Гостиного двору і на прилеглій території, яка необхідна для функціонування та обслуговування будівлі.

При цьому 30 січня той же Окружний адмінсуд Києва відмовив "Громадській позиції" в позові про скасування рішення Київської міської ради від 20 вересня 2012 з виділення "Укрреставрації" 1,02 гектара землі під Гостиним двором для його реконструкції під торгово-офісний центр з паркінгом.

Тоді суд ухвалив рішення на підставі протилежної позиції, вважаючи, що Гостинний двір не є історичною пам'яткою.

Згідно з документом, в ході розгляду справи з'ясувалося, що основним доводом "Громадської позиції" було те, що на цій земельній ділянці розташована будівля Гостиного двору, яка має національне і історичне значення.

Крім того, організація наполягала, що землі, за рахунок яких було здійснено землевідведення, розташовані в межах історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ" і є землями історико-культурного призначення і особливо цінними землями.

Суд ухвалив, що доводи позивачів спростовуються постановою Кабміну №1380 від 15 серпня 2011 року, якою будівлю Гостиного двору було виключено зі списку пам'яток архітектури УРСР, при цьому будівлю Гостиного двору не внесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток.

Таким чином, суд ухвалив, що позивач не надав необхідні докази для задоволення позову.

Як повідомлялося, 20 вересня 2012 року Київрада передала "Укрреставрації" земельну ділянку 1,02 га під будівлею Гостиного двору на Подолі для його реконструкції під торгово-офісний центр з паркінгом.

Читайте також:

Захисники Гостиного двору зібралися на мітинг під КМДА

Гостиний двір запропонували передати Могилянці

Начальника київського "Беркута" усунули після стрілянини в Гостиному дворі

Бійка в Гостиному дворі: "Беркут" бив активістів і народних депутатів

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...