Суд відмовив Києво-Могилянці у позові до відомства Табачника

8 лютого 2013 в 10:09

Окружний адмінсуд визнав вимоги позивача "законодавчо не підтвердженими і такими, що не підлягають задоволенню".

Киево-Могилянская академия
Києво-Могилянська академія

Окружний адміністративний суд Києва 7 лютого відмовив у позові Національному університету "Києво-Могилянська академія" до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

Як повідомляє "Коммерсант-Украина", 3 січня виш спробував в судовому порядку оскаржити відмову Міносвіти узгодити правила прийому у НаУКМА на 2013 рік. Раніше студентам дозволялося вступати на будь-який напрямок магістратури незалежно від напрямку отриманого кваліфікаційно-освітнього рівня бакалавра. Наприклад, бакалавр за спеціальністю "економіка" міг продовжити отримувати ступінь магістра за фахом "журналістика". У Міносвіти заявили, що студентам дозволено вступати лише на той напрямок магістратури, за яким був закінчений бакалаврат.

Окружний адмінсуд визнав вимоги позивача "законодавчо не підтвердженими і такими, що не підлягають задоволенню".

Представники вишу вважають рішення суду несправедливим і не розуміють, чому Міносвіти дозволило НаУКМА проводити перехресне навчання лише за деякими видами спеціальностей.

"Наприклад, бакалаврам-економістам міністерство дозволило вступати на магістратуру на журналістику, але заборонив пна фінанси. Бакалаврам-політологам не дозволили отримувати ступінь магістра філософії, а соціологам - вчитися на магістра політології, хоча напрямки схожі", - сказав адвокат фірми ЛББК, що представляє інтереси НаУКМА в суді, Андрій Гук.

За його словами, суд проігнорував норми Болонського процесу про вільний вибір студентами напрямку навчання, і тому Національний університет "Києво-Могилянська академія" буде домагатися справедливості вже в апеляційному суді.
"Суд ухвалив, що напрямок освітньо-кваліфікаційного рівня магістра повинен відповідати напрямку бакалаврату. Ми з цим не згодні і будемо подавати апеляцію - аж до Європейського суду з прав людини", - сказав Гук. На його думку, при наявності суперечних законодавчих норм суд повинен тлумачити ці норми на користь осіб, до яких ці норми застосовуються, в даному випадку - на користь студентів.

Читайте також:

Міністерство Табачника не визнає звинувачення Києво-Могилянки

Києво-Могилянська академія подала до суду на міністерство Табачника

Половина випускників вишів вважають, що в Україні немає жодного гідного університету

Рейтинг найпопулярніших вишів України очолив КНУ імені Тараса Шевченка

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...