Топ Новини

Суд не зміг повернути Гостинному двору статус пам'ятника архітектури

22 квітня 2013 в 13:41

Суд у черговий раз не визнав будівлю Гостинного двору пам'ятником архітектури.

Окружний адміністративний суд Києва знову відмовився скасувати постанову Кабінету Міністрів №1380 від 15 серпня 2011 року, якою будівлю Гостинного двору на Подолі було виключено зі списку пам'яток архітектури УРСР, що перебувають під охороною держави. Про це йдеться у відповідній постанові суду.

Приватне виробничо-торгівельне підприємство "Гостинний двір", Київська міська організація Всеукраїнської громадської організації "Громадська позиція" звернулися з позовом до Кабміну та Міністерства культури (треті особи - ПАТ "Укрреставрація", Київська міська державна адміністрація, регіональне відділення Фонду державного майна в Києві) і щодо позову Українського товариства охорони пам'яток історії та культури до Кабміну і Мінкультури про скасування постанови уряду від 15 серпня 2011-го.

Як позивач наполягає, відповідну постанову Кабміну було прийнято неправомірно і з порушенням законодавства.

При цьому суд ухвалив, що, згідно з висновком Міністерства юстиції, за результатами правової експертизи постанови Кабміну №1380 позов погоджено без зауважень.

Крім того, згідно з висновком Мін'юсту в документі не виявлено положень, які можуть сприяти вчиненню корупційних правопорушень.

Також в ухвалі Окружного адмінсуду зазначено, що, відповідно до постанови Кабміну №996 від неіснуючої дати 3.00.2010, що визначає порядок проведення громадських слухань, Мінкультури провело такі слухання і вивчило думки громадян щодо виключення будівлі Гостинного двору зі списку пам'яток архітектури, а також розмістило їхні результати на своєму офіційному сайті.

У постанові суду зазначено, що зауважень і пропозицій від громадськості з цього питання не надійшло, про що Мінкультури повідомило Кабміну листом від 19 серпня 2011 року №1389/22/10-11.

При цьому станом на 22 квітня на сайті Мінкультури у розділі "Громадське обговорення проекту постанови Кабміну "Про виключення будівлі Гостиного двору в Києві зі списку пам'яток архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави" і пояснювальній записці до нього, в якій наводиться обґрунтування необхідності прийняття проекту акта (на чому наполягає суд у своїй постанові), немає даних про проведення громадських обговорень з цього питання.

Згідно з висновками суду, будівля Гостинного двору не є пам'ятником культурної спадщини.

"Сучасна будівля (споруда) Гостинного двору не відповідає критерію автентичності, а тому не є пам'ятником культурної спадщини... сучасна будівля Гостинного двору повністю не відповідає критерію автентичності, а є спорудою, створеною за старовинними проектами або науковим реконструкціях, а тому не є об'єктом культурної спадщини", - вирішив суд.

Таким чином, Окружний адмінсуд ухвалив відмовити повністю позивачам у задоволенні позову.

При цьому раніше, 21 лютого, той же Окружний адмінсуд у своєму визначенні неодноразово називав будівлю Гостиного двору історичним пам'ятником і заборонив партії "Всеукраїнське об'єднання "Свобода" проводити будь-які акції та встановлювати намети на території Гостинного двору і на прилеглій до будинку території, тим самим задовольнивши позов ПАТ "Укрреставрація".

Таким чином, Окружний адмінсуд, в залежності від того, подає позов ПАТ "Укрреставрація" або "Громадська позиція", змінює свою думку щодо статусу будівлі Гостинного двору.

Як повідомлялося, 2 квітня "Громадська позиція" просила суд скасувати передачу Київрадою "Укрреставрації" земділянки 1 га під Гостинним двором і скасувати постанову Кабміну про виключення об'єкта зі списку пам'яток архітектури.

Читайте також:

Суд заборонив протестувати біля Гостинного двору

Укрреставрація пообіцяла зберегти зовнішній вигляд Гостинного двору

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Olga Kozlovskaya (Ивалон) 29 апреля, 00:36 Вся Контрактова площа є пам’яткою містобудування, так само кожна її частина є частиною пам’ятки і не можже не бути пам’яткою сама по собі. Крім того ця будівля є прикладом взірцево проведеного наукового відновлення пам’ятки, її не можна чіпати. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...