Шокін домігся арешту квартири Каська

Поділитися
Шокін домігся арешту квартири Каська Слідчі припускають, що Касько скоїв шахрайство, надавши недостовірну інформацію про відсутність постійного житла © gp.gov.ua
Колишній заступник генпрокурора Віталій Касько нібито надав недостовірну інформацію, яка стала основою для надання йому трикімнатної квартири.

Генпрокурор Віктор Шокін домігся арешту квартири свого екс-заступника Віталія Касько на бульварі Дружби народів, 14-16 у Києві, свідчить постанову Печерського райсуду Києва від 22 березня, пише видання "Наші гроші".

Слідчі припускають, що Касько скоїв шахрайство, надавши недостовірну інформацію про відсутність постійного житла в Києві, і через завищення фактичної кількості членів сім'ї в 2010-2014 років незаконно заволодів квартирою в столиці, про це йде мова в рішення суду.

У 2003 році Віталій Касько отримав службову однокімнатну квартиру в Печерському районі, яку пізніше приватизувала його мати, яка вже мешкала у трикімнатній квартирі в Києві.

У 2010 році Касько знову звернувся до генпрокурора про надання йому службової квартири. Він повідомив, що проживає з бабусею, матір'ю і сестрою. Тому сім'ї Каська виділили трикімнатну квартиру в тому ж Печерському районі. Мова йде про трикімнатну квартиру на бульварі Дружби народів, 14-16 площею 155 кв. м.

Трикімнатна квартира в цьому житловому комплексі меншої площі зараз продається за 8,5 млн грн. Зазначається, що квартира Каська може коштувати 10 млн грн.

У грудні 2010 року Віталій Касько звільнився з ГПУ і працював як адвокат. За два місяці до звільнення з ГПУ трикімнатну квартиру, виділену сім'ї Каська, виключили з числа службових. Після Євромайдану в березні 2014 Касько її приватизував.

Відповідне клопотання у відділ приватизації державного житлового фонду направив заступник генпрокурора Микола Банчук. На момент приватизації квартири Віталій Касько не працював у прокуратурі. Заступником генпрокурора був призначений лише в травні 2014.

Касько написав заяву про відставку 15 лютого 2016 року, через три дні після відкриття кримінального провадження проти нього. Відставка Каська відбулася в день, коли президент Петро Порошенко закликав генпрокурора Шокіна піти у відставку. Разом із тим, Шокіна досі не звільнено, оскільки парламент ще не розглянув його заяву.

У реєстрі майнових прав дані, що мати екс-заступник генпрокурора Галина Касько в 2013 році купила квартиру площею 50 кв. м. в Києві на вул. Краківська, 13-б (Дніпровський район). Також вона має земельні ділянки 0,22 га в селі Нові Петрівці Київської області, де знаходиться недобудований будинок. Земля дарована їй в грудні 2015 року, а раніше належала самому Віталію Касько, який в 2009 році також отримав її в подарунок від невідомої особи.

http://nashigroshi.org/

У лютому стало відомо, що Національне антикорупційне бюро перевіряє факти приватизації колишнім заступником генерального прокурора україни Віталій Касько двох службових квартир та земельної ділянки. Дані були внесені в Єдиний державний реєстр досудових розслідувань у зв'язку з заявою народних депутатів Ігоря Луценко ("Батьківщина") і Тетяни Чорновіл ("Народний фронт").

Читайте також: У ГПУ запевнили, що звільнення Каська не зупинить розслідування справи "діамантових прокурорів"

Нагадаємо, 16 лютого Касько написав рапорт про відставку. Своє рішення він мотивував неможливістю продовжувати свою роботу в Генпрокуратурі. Зокрема, він заявив, що "Шокін забрав у мене всі функції та інструменти ведення справ, над якими починала працювати наша команда, в тому числі, про "діамантових прокурорів". Касько не виключив, що після його відставки ГПУ може розвалити справи "діамантових прокурорів". У ГПУ назвали звільнення Каська піар-акцією.

29 жовтня 2015 року перший заступник голови СБУ - начальник Головного управління по боротьбі з корупцією Віктор Тріпак подав рапорт про відставку у зв'язку з неможливістю ефективно виконувати обов'язки через те, що ГПУ очолює Віктор Шокін.

Трепак в інтерв'ю ZN.UA розповів, що у справі "діамантових прокурорів" на співробітників СБУ здійснювався "потужний тиск". За словами Трепака, після затримання фігурантів цієї справи ГПУ відкрила кримінальні провадження, предметом яких стала діяльність слідчо-оперативної групи у справі "діамантових прокурорів". Її членам - співробітникам ГПУ та СБУ - інкримінували перевищення службових повноважень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі