Топ Новини

Севастополь планують перетворити в центр з відродження духовності в Україні

8 січня 2013 в 23:22

За останні десятиліття втрачено духовний стрижень і немає ідеї. Відродження духовності всіх громадян України повинно розпочатися з Херсонеса, де в 988 році Великий князь Володимир прийняв хрещення.

sevastopol
Духовність українців почнуть відроджувати з Севастополя

Севастополь міг би стати гарною основою для формування гуманітарної політики, якої потребує наша держава, і місцем реалізації пілотного проекту з відродження духовності в Україні. Про це заявив в інтерв'ю журналістам виконуючий обов'язки голови Севастопольської міської держадміністрації Сергій Савенков під час Різдвяних заходів.

"Відродження духовності севастопольців і всіх громадян України повинно розпочатися з Херсонеса, де в 988 році Великий князь Володимир прийняв хрещення, і звідки почалося поширення християнства на Русі. Оскільки за останні десятиліття втрачено духовний стрижень і немає ідеї, яка б об'єднувала суспільство, робила його толерантним, виходом із ситуації могло б стати повернення до витоків нашої духовності, а Херсонес і сам Севастополь можуть стати паломницьким центром для православних", - сказав Савенков.

За його думку, у Севастополя є всі можливості відродити традицію, коли паломники по дорозі на святу землю в Єрусалим заїжджали в Херсонес, який у VI столітті був паломницьким центром. "Херсонес може стати місцем духовного єднання християн, а, отже, християнський світ стане більш стабільним", - вважає Савенков.

За словами в.о. голови МДА, "у Севастополі тільки за останні роки прийнято низку рішень, що дозволяють відродити і побудувати більше 20 нових храмів". Як сказав він, "ухвалення таких рішень буде продовжено".

Крім того, як вважає Савенков, потрібно повернутися до питання створення в Севастополі Православного центру. "Освячення каменя майбутнього фундаменту відбулося (кілька років тому, в період відвідування міста патріархом Кирилом - ред.), але відтоді питання так і не зрушило з місця", - уточнив Савенков.

Читайте також:

Севастополь надав російській мові статус регіональної

Росія планує нарощувати бойовий потенціал Чорноморського флоту в Севастополі

У Севастополі встановлено рекорд України з наймасовішого виконання вальсу

За матеріалами: УНІАН
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...