Ще шість кандидатів у Вищу раду правосуддя не відповідають вимогам доброчесності

Поділитися
Ще шість кандидатів у Вищу раду правосуддя не відповідають вимогам доброчесності Репутація ще кількох кандидатів у ВРП є сумнівною © Славянск Деловой
Судді володіють незадекларованим майном та записують дорогі автівки на літніх родичів.

Аналітики проекту "Народне НАЗК" спільно з "Центром протидії корупції" виявили ще п'ятох кандидатів у члени Вищої ради правосуддя (ВРП) із сумнівною репутацією.

"Вищу раду правосуддя можна сміливо назвати органом, який вершить долі служителів Феміди. До її компетенції входить призначення і звільнення суддів, притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. ВРП також дає дозвіл на затримання судді й утримання його під вартою. Тож важливо, щоб до неї не потрапили люди із заплямованою репутацією", - наголосили аналітики проекту.

З'їзд суддів із дообрання ще шістьох членів ВРП відбудеться 14 та 15 березня.

Одним з таких суддів є суддя Окружного адміністративного суду Києва Руслан Арсірій.

Він має будинок у селищі Іванковичі під Києвом. Майно площею у 65 квадратних метрів було придбане у 2012 році, та за ці роки з невеликого приміщення розбудувалось до масштабів великого загородного маєтку з власними каплицею та басейном. У каплиці також є колекція ікон. В декларації судді будинок досі вказаний із старою площею, при цьому сам Арсірій пояснює це тим, що він досі не введений в експлуатацію. Але, за свідченнями сусідів, він мешкає у ньому впродовж останніх декількох років.

Крім того, протягом 2012-2014 років він відвідав 12 закордонних курортів. Під час одного з таких відпочинків, 15 січня 2013 році, він примудрився "розділитись" і взяти участь у судовому засіданні та навіть винести рішення у справі каналу ТВі.

Суддя Арсірій також їздить на автомобілі Hyundai Sonata, записаному на 73-річного батька.

Серед недоброчесних суддів опинилась і суддя Голосіївський районного суду Києва Олена Первушина.

Суддя мешкає в будинку площею 470 квадратних метрів, оформленим на її колишнього чоловіка. При цьому право на користування будинком Первушина отримала у 2010 році, а в е-декларацію внесла майно лише у 2014 – раніше в її паперових деклараціях нерухоме майно вказано не було.

Вона також їздить на автомобілі Land Cruiser 200, якого немає в її деклараціях. Спроба відзняти її на цьому авто закінчилася для одного з активістів звинуваченням у стеженні за суддею і обшуками СБУ та військової прокуратури у нього вдома.

Ще одним фігурантом розслідування став суддя Вищого адміністративного суду України Олександр Ситников.

У 2012 році 21-річний син судді купив квартиру площею 95 квадратних метрів за адресою проспект Петра Григоренка, 23. Станом на 2017 рік подібні квартири на вторинному ринку коштують близько 100 тисяч доларів. Того ж року син судді придбав машино-місце за цією ж адресою і будинок у садівницькому масиві Вишеньки під Києвом, площа якого у витягу з Реєстру речових прав на нерухоме майно не вказана.

Сам Ситник у 2015 році приватизував службову квартиру площею 115 квадратних метрів. Наступного року він придбав автомобіль Subaru Forester за 900 тисяч гривень. Того ж року суддя отримав спадщину. Проте її сума в паперовій та електронній деклараціях виявилася різною: 17,5 тисяч гривень у паперовому варіанті та 455 тисяч гривень – в електронному.

Суддя Вищого спеціалізованого суду України Андрій Солодков додав в електронну декларацію користування автомобілем Mercedes-Benz ML350 2013 року випуску, записаного на 78-річну тещу. Крім елітної автівки жінка "володіє" також недобудованим будинком у Харкові. При цьому право на користування машиною суддя Солодков отримав у 2013 році, а в е-декларації вона з'явилася лише в 2016 – в деклараціях за 2013, 2014 та 2015 рік рухоме майно судді вказане не було.

Розслідування також торкнулося суддя Вищого адміністративного суду України у відставці Михайла Цуркана. Він володіє недобудованим будинком площею 270 квадратних метрів у селі Крюківщина під Києвом. Його дружина - будинком на 300 квадратних метрів в Алушті. У 2014 році суддя витратив близько 20 тисяч доларів за тодішнім курсом на купівлю автомобіля Toyota Camry Hibryd 2010 року випуску. Також він задекларував 430 тисяч гривень готівкою.

Суддя Личаківського районного суду Львова Сергій Гирич в 2013 році придбав новенький Land Rover Freelander. Три роки потому він добудував будинок площею 243 квадратних метри в центрі Львова, поблизу міської Ратуші. Ворота будівлі прикрашають літери "ГС" - абревіатура від ім'я та прізвища служителя Феміди. Також в 2016 році Гирич продав трирічну машину та придбав нову - Suzuki Grand Vitara 2016 року випуску.

А суддя Летичівського районного суду Хмельницької області у відставці Анатолій Лазаренко додав в електронну декларацію користування автомобілем Toyota Camry 2011 року випуску, записаним на 75-річного батька. При цьому право на користування машиною суддя Лазаренко отримав у 2011 році, а в е-декларації за 2014 рік рухоме майно судді вказане не було. Ціни на нові Toyota Camry коливаються в межах 25-35 тисяч доларів залежно від комплектації.

Ще один суддя з сумнівною репутацією – суддя Апеляційного суду Києва у відставці Віктор Качан.

Місяць тому видання "Наші гроші" провело масштабне розслідування про чиновників, які нібито купували і продавали люксові автівки за 149 тисяч гривень – якраз під поріг Держфінмоніторингу і тодішнього ліміту розрахунку готівкою (150 тисяч гривень – ред.). Членом "Клубу 149" стала і дружина судді Лідія Качан.

Згідно з декларацією за 2015 рік, вона продала Mercedes-Benz ML350 2008 року випуску саме за таку ціну, у той самий час як її реальна вартість складає приблизно 20-25 тисяч доларів. У Віктора Качана залишилася Toyota Land Cruiser, куплена новою в 2006 році.

Із нерухомого майна суддя з дружиною володіють двома квартирами в Києві площею 72 і 108 квадратних метри. Остання була отримана як службове житло і приватизована в 2013 році. У декларації кандидата на посаду суддя згадав також і недобудований будинок площею 150 квадратних метрів.

Читайте також: Холодницький розраховує на створення антикорупційного суду до початку 2018 року

1 березня біля стін ВККС відбулася акція, учасники якої звинуватили комісію у невиконанні положень закону "Про судоустрій і статус суддів" в частині оприлюднення суддівських досьє кандидатів на посади суддів Верховного Суду. Серед учасників мітингу були помічені і члени ГРД – незалежного органу, покликаного сприяти роботі ВККС.

Нагадаємо, до участі в конкурсі на зайняття посад суддів оновленого Верховного суду допущені 653 кандидати. Конкурс на зайняття 120 вакантних посад касаційних судів у складі Верховного суду стартував 7 листопада. Переможці конкурсу, як очікується, будуть визначені у березні 2017 року.

Читайте інтерв'ю голови ВККС Сергія Козьякова, присвячене конкурсу на посади суддів нового Верховного суду, в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі