Росія не видасть Україні Януковича

10 лютого 2015 в 12:26

Генпрокурор РФ вважає, що кримінальне переслідування екс-президента має політичні мотиви.

Виктор Янукович
Янукович залишиться в Росії

Росія не видасть Україні колишнього президента Віктора Януковича.

"Ми обов'язково відповімо на запит наших колег з генпрокуратури України. Відповідь буде негативною, оскільки вбачаємо в кримінальному переслідуванні цих осіб політичні мотиви", - заявив генеральний прокурор РФ Юрій Чайка.

Чайка також зазначив, що у своїх діях прокуратура буде виходити із законодавства Росії і норм міжнародного права, і нагадав, що згідно з цими документами наказано не видавати зарубіжним країнам осіб, кримінальне переслідування яких носить політичний характер.

Читайте також: Януковича в Україну повернути буде дуже складно - Ярема

У квітні минулого року Генпрокурор РФ Юрій Чайка у відповідь на такі вимоги заявляв про те, що РФ не вважає за потрібне екстрадувати Януковича, адже він є легітимним президентом, а в Києві відбувся переворот.

До початку 2015-го російські правоохоронці переглянули свою позицію - Чайка заявив, що російська прокуратура не отримувала від України запиту про видачу розшукуваних українських політиків.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у відповідь на це звинуватив російського генпрокурора з брехні. Він роз'яснив, що запит про видачу розшукуваного злочинця подається в органи країни, де вже був затриманий втікач, оголошений у розшук.

6 лютого генеральний прокурор України Віталій Ярема заявив, що він вже направив до Москви звернення з проханням екстрадувати Віктора Януковича та його спільників по злочинному угрупованні в Україну.

За матеріалами: Интерфакс
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...