Ректор КПІ запропонував відмовитися від видачі дипломів державного зразка

10 лютого 2013 в 13:30

На думку ректора, потрібно дозволити ліцензованим ВНЗ видавати дипломи від свого імені, трансформувавши систему акредитації на інститут контролю якості освітніх послуг.

Україні доцільно відмовитися від практики видачі випускникам всіх вишів дипломів державного зразка. Про це в своїй статті для ZN.UA пише ректор НТУУ "Київський політехнічний інститут" Михайло Згуровський.

На думку ректора КПІ, потрібно дозволити ліцензованим ВНЗ видавати дипломи від свого імені, трансформувавши систему акредитації на інститут контролю якості освітніх послуг, а не його гарантування.

"Будучи "у вільному плаванні", кожен виш дуже швидко знайде свою "нішу" і отримає свою оцінку на ринку праці. У свою чергу ринок праці буде меншою мірою дезорієнтований державою в цьому відношенні", - пише Згуровський.

Що стосується якості вищої освіти, то кожен університет України повинен вирішувати цю задачу самостійно, проходячи через національну систему його оцінювання і в перспективі приєднуючись до Європейської асоціації щодо забезпечення якості вищої освіти (European Association for Quality Assurance in Higher Education - ENQA) в процесі Болонських перетворень, зазначив він.

"На жаль, у звіті Європейської комісії The European Higher Education Area in 2012: Bologna Process Implementation Report Україна за ознакою незалежності системи оцінювання якості вищої освіти і за рівнем міжнародної участі в зовнішньому забезпеченні якості вищої освіти представлена як країна, яка не відповідає європейським стандартам і рекомендаціям", - підкреслив ректор.

Читайте статтю Михайла Згуровського "Вища освіта на зламі суспільного розвитку" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Суд відмовив Києво-Могилянці в позові до відомства Табачника

Табачника звинуватили в підробці законопроекту "Про вищу освіту"

Українські студенти їдуть вчитися до Росії, Німеччини та Польщі

 

За матеріалами: DT.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Міла 10 февраля, 23:17 Не бачу в цьому сенсу, гадаю, що зміниться лише назва диплому, а не його зміст. Конкуренція серед вузів, якої імпліцитно прагне автор статті, з однієї сторони потрібна, тому що кожен ректор намагатиметься підняти рейтинг свого закладу і прикладатиме максимум зусиль для його розвитку, а з іншої сторони, якщо хтось має ідеї щодо покращення і відповідно реформування освітньої сфери, то він повинен «викрикувати» їх на всю країну, ділитися думками, організовувати з’їзди викладачів, обговорювати та імплементувати їх у кожному вузі. Таким чином стане можливим у майбутньому урівняти рівень освіти України з Німеччиною, для прикладу. Вузи не повинні вирішувати проблеми самостійно, а навпаки – ще Сократ казав – в діалозі народжується істина. Тим паче, навіть чисто математичні дані – кількість викладачів, доцентів, докторів (себто генераторів ідей) є різною.Ми – одна країна, і ціль – одна. Тому триматися треба разом! Ключове поняття тут - взаємодопомога! Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...