Рада прийняла закон, що ліквідує монополію ЖЕКів

Поділитися
Рада прийняла закон, що ліквідує монополію ЖЕКів ОСББ отримали незалежність від ЖЕКів © Stopmakler
Новий закон надає більше самостійності в управлінні багатоквартирним домом для власників квартир у них.

Народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому урядовий законопроект № 1565 "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", який визначає нові права та обов'язки співвласників багатоквартирних будинків в Україні.

Як заявила нардеп з фракції "Самопоміч", голова робочої групи Ради з перевірки обґрунтованості тарифів Альона Бабак, цей законопроект стосується тих громадян України, які проживають у багатоквартирних будинках. За її словами, до другого читання до документа надійшло 127 поправок.

"Фактично законопроект відкриє можливості співвласникам реально реалізувати своїх прав по управлінню будинками, в яких вони володіють квартирами та нежитловими приміщеннями. Це закон відкриє можливості для розвитку ринку управління житлом, для проведення конкурсної термомодернізації і взагалі дозволить власникам реально стати господарями своїх будинків", - заявила Бабак.

"Цей закон зруйнує монополію ЖЕКів, після того як він буде підписаний президентом", - додав голова Ради Володимир Гройсман. За його словами, мешканці багатоквартирних будинків отримають самостійність при загальному консенсусі співвласників, без додаткового схвалення ЖЕКів вирішувати, які послуги і за якою ціною замовляти для дому.

Зокрема законопроект передбачає введення принципу пропорційності голосів співвласників відповідно до їх частки в спільному майні і процедури письмового опитування одночасно з процедурою скликання загальних зборів.

"Кожен співвласник (його представник) у голосуванні має кількість голосів, яка пропорційна загальній площі квартири чи нежитлового приміщення співвласника по відношенню до загальної площі всіх квартир і нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку", - йдеться в проекті (нагадаємо, згідно з чинним законодавством, кожен співвласник ОСББ (Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку) має тільки один голос).

Також проект закону передбачає визначення альтернативних моделей управління спільним майном у багатоквартирному будинку (самостійно, у тому числі шляхом створення ОСББ, або передачі всіх або частини функцій на підставі договору фізичній особі-підприємцю або юридичній особі (керуючому) та визначення порядку розподілу витрат на утримання спільного майна (пропорційно до своєї частки в загальному майні) і відповідальності співвласників багатоквартирного будинку.

Крім того, закон надає право кожного співвласника багатоквартирного будинку отримувати інформацію про те, хто є власниками інших квартир та нежитлових приміщень у цьому будинку - тобто, хто разом з ним є співвласниками спільного майна в будинку.

Нагадаємо, 13 січня 2015 року відповідний закон був прийнятий в першому читанні.

20 квітня представники комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон) заявили, що зазначений проект закону дозволить мешканцям стати ефективними власниками разом з поряд з об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і житлово-будівельними кооперативами (ЖБК).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі