Прокуратура завершила розслідування за фактами фабрикації міліцією справ проти учасників Євромайдану

Поділитися
Прокуратура завершила розслідування за фактами фабрикації міліцією справ проти учасників Євромайдану У ГПУ відзвітували про завершення слідства у фабрикації справ проти активістів Евромайдана © Андрій Товстиженко, DT.UA
Підозрюваних не стали брати під варту, обмежившись домашніми арештами та особистими зобов'язаннями.

Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури України завершив досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою екс-керівництва і слідчих Дніпровського райуправління міліції у причетності до фальсифікації матеріалів кримінальних справ проти активістів Евромайдана.

Як повідомляє прес-служба ГПУ, колишнього першого заступника голови Дніпровського райуправління міліції Києва (начальника слідчого відділу), заступника начальника відділу та чотирьох його слідчих підозрюють у фабрикації кримінальних справ, незаконному затриманні та притягненні до кримінальної відповідальності 11 завідомо невинних осіб за нібито участь у масових заворушеннях 18 лютого 2014 року в Києві.

Вказується, що начальника слідчого відділу та його заступника слідство визнало одними з організаторів цих злочинів, вчинених за попередньою змовою групою осіб, (ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 364, ч. 3 ст. 27 ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 371, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 372 КК України).

Дії слідчих, як виконавців кримінальних правопорушень, кваліфіковані за ч. 1 ст. 364, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 371, ч. 2 ст. 372 КК України (Зловживання владою та службовим становищем, службове підроблення, завідомо незаконне затримання та притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, поєднане зі штучним створенням доказів, фальсифікацією і обвинуваченням у вчиненні тяжкого злочину).

У ГПУ повідомили, що стосовно трьох підозрюваних обрано запобіжний захід у вигляді домашніх арештів, а щодо решти – особисті зобов'язання. Двох підозрюваних, які зараз працюють в нацполіції, відсторонили від посад.

Після ознайомлення підозрюваних та їх захисників з матеріалами виробництв, прокуратура направить обвинувальні акти у даній справі до суду. Вирішується також питання про притягнення до відповідальності інших організаторів цих злочинів – співробітників поліції, прокурорів і суддів.

Нагадаємо, 5 вересня співробітники департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури України за сприяння СБУ та Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції провели обшуки за місцем проживання і роботи екс-міліціонерів, підозрюваних у причетності до фабрикації кримінальних справ проти учасників Євромайдану.

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотня сторона очевидності" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі