Процес обміну полоненими в Донбасі вимагає розблокування і компромісу - Геращенко

Поділитися
Процес обміну полоненими в Донбасі вимагає розблокування і компромісу - Геращенко Українська сторона домагається звільнення заручників 25 © news-cloud.net
В полоні у бойовиків перебувають 25 українців, які мають серйозні труднощі зі здоров'ям. Їх видачі необхідно домагатися у першу чергу.

Представник України у підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко (фракція "Блок Петра Порошенко") підкреслює, що українська сторона готова до компромісу в питанні звільнення заручників, але вимагає розблокувати процес звільнення 25 українців з серйозними проблемами зі здоров'ям.

"Ми готові до компромісу заради звільнення. Лише інша сторона була так само готова ... повинен бути розблокований процес звільнення і компроміс треба шукати навколо списку з 25 українців (цивільні, військові), яких давно мучать у неволі, які мають проблеми зі здоров'ям і важкі діагнози. Навколо цього ми готові шукати компроміс", - написала на своїй сторінці в Facebook.

Під час останнього засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську радник представника України в групі Леоніда Кучми Дарія Оліфер заявила, що питання обміну заручниками залишається заблокованим сепаратистами.

Зустріч з матерями і дружинами заручників, що іх утримують бойовики. Важка. Важлива. Смороду дуже мужні і як левиці боряться ...

Опубліковано Iryna Gerashchenko 2 лютого 2016 р.

13 січня після чергового засідання Контактної групи сторони домовилися про звільнення з полону найближчим часом понад 50 осіб з обох сторін конфлікту. Але обміну не відбулося. 20 січня Оліфер повідомила, що обмін заручників зірвали "представники окремих районів Донецької та Луганської областей". Сепаратисти звинуватили Київ у зриві обміну полоненими.

В кінці 2015 уповноважений президента України з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко повідомила, що, згідно з уточненою інформацією від СБУ, у списку полонених було 139 українців.

Звільнення і обмін полоненими є однією з умов Мінських угод.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі