Топ Новини

Президентом НААН обрано академіка Василя Петриченка

4 квітня 2013 в 15:10

Конкурент Петриченка, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування Дмитро Мельничук, в останній момент зійшов з дистанції у боротьбі за посаду.

Президент НААН Украины Василий Петриченко
Василь Петриченко
На сесії загальних зборів Національної академії аграрних наук України обрано нового президента академії. Ним став 56-річний Василь Петриченко, що до цього виконував обов'язки президента НААН. За нього віддали більше двох третин голосів.

Після дострокового припинення у вересні минулого року повноважень президента НААН Миколи Безуглого (нібито у зв'язку з незадовільним станом здоров'я) виконуючим обов'язки керівника головного штабу аграрної науки був призначений перший віце-президент НААН Василь Петриченко.

Ще до виборів багато хто з учених-аграріїв вважали його найбільш прохідною кандидатурою на пост президента НААН. По-перше, Петриченко - людина, яка не з чуток знає, що таке аграрна наука (пройшов шлях від агронома, потім молодшого наукового співробітника до директора Інституту кормів НААН, і, до речі, був його організатором). По-друге, зарекомендував себе, як зараз прийнято говорити, ефективним менеджером, а також вмілим керівником "різношерстного" наукового колективу.

Його конкурентом на виборах став ректор Національного університету біоресурсів і природокористування Дмитро Мельничук. Крім того, що його кандидатуру висунув колишній президент аграрної академії Михайло Зубець, у ректора були й інші вагомі козирі, які, на думку його прихильників, здатні побити карти конкурента Мельничука - академік НАН і НААН, крім того, Герой України, до цього всього, людина має зв'язки у владних структурах.

Тим не менше, опоненти вважають, що Дмитра Мельничука хоча і можна взяти як компромісну фігуру (враховуючи те, що багато хто дорікає Петриченку за гріхи Безуглого, мовляв, знав, але терпів), однак Мельничук вже переступив 70-річний рубіж, так і до вузівської науки в академіків-аграріїв ставлення досить стримане.

За інформацією джерела DT.UA у НААН, на пост президента аграрної академії всього було висунуто сім кандидатур (у вузьких колах обговорювалося навіть більше номінантів). Проте з різних причин у списки для голосування вони не потрапили. Зняли свої кандидатури Михайло Зубець (колишній президент НААН), Сергій Рижук (депутат від ПР у ВР 5 і 6 скликань, нині - голова Житомирської ОДА, з 2002р. - член-кор. НААН України), а також академік НААН Микола Гаврилюк.

В якості претендента називалося також прізвище нардепа Григорія Калєтніка, колишнього ректора Вінницького національного аграрного університету (до речі, нещодавно його обрали президентом цього університету "зі збереженням посади ректора") і можливо тільки відсутність титулу дійсного члена НААН стала перешкодою на шляху колишнього голови колгоспу у крісло ректора аграрної академії.

У результаті обговорень у відділеннях академії зупинилися на двох реальних кандидатурах - Петриченка і Мельничука, однак в останній момент Дмитро Мельничук зійшов з дистанції в боротьбі за посаду президента НААН. Таким чином, в бюлетені для голосування була тільки одна кандидатура - Василь Петриченко.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • Вікна 7 апреля, 00:45 Ви справжні "профі", якщо допускаєте такі помилки, а саме, що в Григорія Калетніка відсутній титул дійсного члена НААН, якщо вже пишете про таких людей, то хоч перевіряйте факти, ось Вам силка, ознайомтесь http://www.vsau.edu.ua/web/vsau/vsau.nsf/webgr_view/GrC7M6Y?OpenDocument&count=10&RestrictToCategory=GrC7M6Y Одне радує в цій статті, що Василя Петриченка обрали Президентом НААН. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Ельвіра 5 апреля, 22:08 Ха-ха )) У вас застаріла інформація. Калетнік є дійсним членом (академіком) НААНУ. Перш ніж писати таку дурню - перевіряйте факти! Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...