Топ Новини

Православні та греко-католики відзначають Прощену неділю

17 березня 2013 в 10:20

 У Прощену неділю - останній день масляної перед Великим постом, що в цьому році починається 18 березня, - збираються в храмах і, за традицією, просять в один одного вибачення.

Православні християни та греко-католики відзначають Прощену неділю. Цього дня в церквах зачитуються тексти Біблії, де йдеться про прощення гріхів, про піст і про збирання небесних скарбів.

У Прощену неділю, яка також є останнім днем Масляної, потрібно просити прощення один у одного - щоб приступити до посту з доброю душею, зосередитися на духовному житті, з чистим серцем зустріти Великдень.

Звичай просити прощення й самому прощати, вступаючи в Великий піст, має давнє коріння. Колись палестинські ченці на весь період посту вирушали в пустелю, не знаючи, чи повернуться вони до Великодня в обитель живими, тому ченці заздалегідь просили один в одного вибачення.

Православні християни перейняли цей монастирський звичай, і закріпили особливий чином - тобто особливий порядок церковної служби Прощеної неділі: він служиться ввечері. А весь день ми чуємо: "Прости мене, будь ласка!" І у відповідь: "Бог простить! І я прощаю!".

У Прощену неділю останній раз перед Великим постом вживається скоромна (непостная) їжа. Сорокаденний Великий піст є основним, найтривалішим і найбільш строгим з чотирьох багатоденних постів. Він пов'язаний з євангельським переказом про те, як Ісус Христос 40 днів постив у пустелі.

Читайте також:

У Прощену неділю Азаров вибачиться за невиконані обіцянки

Королевська не буде вибачатися перед виборцями за перехід з опозиції у владу

Міністр інфраструктури попросив вибачення за погані дороги

Соціологи підрахували кількість вірян: третина населення Землі - християни, чверть - мусульмани

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...