Топ Новини

Православні християни святкують Воскресіння Христове

5 травня 2013 в 10:14

Сьогодні християни всього світу відзначають одне з найбільших свят - Світле Христове Воскресіння.

Пасха
Великдень - одне з найголовніших свят християнства

Сьогодні, 5 травня, православні відзначають Воскресіння Христове. Церква згадує перемогу Христа над гріхом і смертю - перемогу, яка звільнила людство від рабства диявола і відкрила для кожного з людей шлях порятунку. У святі Великодня зібрана вся суть православного вчення про порятунок: Бог став людиною, щоб людина стала Богом.

Вперше про радісну звістку - Воскресіння Христове - цієї ночі було виголошено під час нічних хресних ходів. Всього ж Пасха буде святкуватися 40 днів - аж до Вознесіння Господнього.

Неділю знаменує закінчення Великого посту - найдовшого посту в церковному році, - тобто вперше за 40 днів православним дозволяється вживати будь-яку їжу. Головною стравою на святковому столі є паска, яку освячують у церкві. Також на Великдень прийнято фарбувати яйця і дарувати їх одне одному в знак чудесного воскресіння Христа.

Звичай дарувати один одному на Великдень фарбовані яйця з'явився ще в I столітті від Різдва Христового. Церковний переказ свідчить, що в ті часи було прийнято, відвідуючи імператора, приносити йому дар. І коли бідна учениця Христа, свята Марія Магдалина прийшла в Рим до імператора Тіверія з проповіддю віри, то подарувала йому просте куряче яйце. Тіверій не повірив у розповідь Марії про Воскресіння Христа і вигукнув: "Як може хтось воскреснути з мертвих? Це так само неможливо, як якби це яйце раптом стало червоним". Тут же на очах імператора сталося диво - яйце стало червоним, засвідчивши істинність християнської віри.

Великдень святкується сім днів, і весь цей тиждень називається Світла пасхальна Седмиця. У цей час прийнято говорити один одному: "Христос воскрес!" і відповідають: "Воістину воскрес!"

Пасха - перехідне свято, і його дата для кожного року окремо обчислюється за місячно-сонячним календарем. Перші християни святкували Пасху щотижня - п'ятниця була днем посту в честь страждань Христових, а неділя - днем радості про воскреслого Господа. З II століття свято стало щорічним.

Читайте також:

Великдень для українців у вісім разів важливіший і більш значущий за 1 травня

Українська сім'я витратить на великодній стіл до 1 тис. грн

На заході України вірян у півтора рази більше, ніж на сході країни

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Moe 6 мая, 21:08 Мені чомусь шкода, що шановна газета не знає, що Пасху 5 травня святку.ть не лише православні, але й греко-католики, яких принаймні кілька мільйонів в Україні. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...