Працюючим вченим-пенсіонерам повернули наукові пенсії

21 квітня 2015 в 13:47

Депутати виправили прийнятий у березні закон, через який масово звільнялися вчені-пенсіонери.

grivna grivni dengi nbu-005.JPG
Вченим-пенсіонерам знову буде вигідно працювати
ZN.UA

Верховна Рада внесла зміни в закон про наукову і науково-технічну діяльність щодо збереження науково-педагогічного кадрового потенціалу країни. Законопроект №2528 підтримали 308 народних депутатів.

Згідно з прийнятим законом, працюючим вченим-пенсіонерам відновлюється розмір пенсій, призначених до 1 жовтня 2011 року. Протягом 2015 року діє тимчасовий порядок виплати наукової пенсії працюючим пенсіонерам - 85%.

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, у 2013 році в Україні налічувалося 16450 докторів наук, зайнятих в економіці України, при цьому половина з них (8423 людини) - це працюючі пенсіонери у віці від 61 року, а майже чверть старше 70 років.

В той же час 2 березня 2015 року Верховна Рада змінила пенсійне законодавство, значно погіршивши матеріальне становище вчених, пенсія яким була призначена до 1 жовтня 2011 року.

Як писало DT.UA, вчені-пенсіонери в Україні почали масово звільнятися, оскільки їм стало невигідно працювати. Раніше працюючі наукові пенсіонери отримували і зарплату, і спеціальну наукову пенсію. Тепер вони стали такими ж, як більшість пенсіонерів: доповненням до зарплати буде не наукова, а соціальна пенсія, що нараховується на загальних підставах.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...