Потерпілі у "справі 30 листопада" відмовилися залишати суд після перенесення засідання через неявку обвинувачених "беркутівців"

Фото
Поділитися
Група євромайданівців вимагає відставки Луценка і звільнення всіх співробітників МВС, які здійснювали злочини проти учасників Революції Гідності.

Потерпілі у справі проти чотирьох колишніх бійців спецпідрозділу МВС "Беркут", підозрюваних у побитті учасників Евромайдана 30 листопада 2013 року, відмовилися покидати будівлю суду на знак протесту проти перенесення засідання.

Суддя Олена Мєлєшак у середу, 30 листопада, перенесла засідання на 7 грудня у зв'язку з неявкою прокурорів і двох підозрюваних екс-"беркутівців". За словами Михайла Кваші, адвоката обвинувачених Андрія Дидюка і Євгена Антонова, вони не з'явилися на засідання, так як знаходяться на лікуванні в госпіталі МВС. Документів, що підтверджують це, то захисник не надав.

До акції протесту в Шевченківському районному суді Києва приєдналися 12 потерпілих. Про початок безстрокової акції повідомив їхній адвокат Олександр Бащук, передає "Радіо Свобода".

Потерпілі "справі 30 листопада" склали відкритий лист, адресований президенту Петрові Порошенку, з вимогами звільнити генерального прокурора Юрія Луценка, створити спеціалізований суд у справах Євромайдану, оприлюднити результати атестації поліції, а також звільнити всіх діючих співробітників МВС, причетних до злочинів проти учасників Революції Гідності.

"Ми вимагаємо, щоб Генпрокуратура почала працювати, або генеральний прокурор Юрій Луценко, який півроку її очолює, звільнив місце для людини, яка зможе організувати адекватну і об'єктивну роботу... Ми також вимагаємо опублікувати списки атестації Нацполіції, тому що бачимо, як одіозні особи, які проходять в якості обвинувачених по цій справі, залишаються на своїх посадах", – заявив потерпілий Віталій Кузьменко.

Колишніх заступників командира "Беркута" Андрія Дидюка і Миколу Тягнирядно, а також колишніх командирів рот Євгена Антонова і Юрія Шевченка звинувачують у незаконному перешкоджанні проведення вуличних походів і демонстрацій (стаття 340 Кримінального кодексу Украіни) і перевищенні влади (стаття 365 Кримінального кодексу України) під час подій 30 листопада 2013, а саме - силовому розгоні мирної акції протесту.

Раніше повідомлялося, що керівництво Національної поліції прийняло рішення відсторонити від служби колишніх співробітників розформованого спецпідрозділу "Беркут" на час розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності 2013-2014 років.

Також в НПУ повідомили, що Євген Антонов, ідентифікований як один з активних учасників розгону студентів у ніч на 30 листопада 2013 року, був звільнений до початку проведення атестації.

Детальніше про розслідування злочинів на Майдані читайте в інтерв'ю з головою Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергієм Горбатюком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі