Польща бажає разом з Україною створювати ракетно-космічну техніку

Поділитися
Польща бажає разом з Україною створювати ракетно-космічну техніку Президент Польського космічного агентства (POLSA) Марек Банашкевич © polsa.gov.pl
Під час робочої зустрічі в Києві та Дніпропетровську сторони обговорили спільне створення супутників дистанційного зондування Землі і ракет-носіїв.

Польща бачить серйозний потенціал партнерства з Україною у космічній сфері. Одним з найбільш перспективних напрямів співробітництва у нових умовах може стати спільне створення ракетно-космічної техніки, зазначає президент Польського космічного агентства (POLSA) Марек Банашкевич.

У ході засідання робочої групи з питань використання космічного простору міжурядової українсько-польської комісії з питань економічного співробітництва, що проходить у Києві, голова POLSA особливо відзначив у числі перспективних напрямів партнерства спільне створення супутників дистанційного зондування Землі (ДЗЗ).

"Україна і Польща мають значніше напрацювання в області обробки даних дистанційного зондування Землі, але нас також цікавить і технологія створення космічних апаратів такого типу, враховуючи досягнення України у створенні супутників ДЗЗ", - сказав Банашкевич, якого цитує прес-служба ДКАУ.

При цьому глава POLSA висловив упевненість, що "об'єднання досвіду і потенціалу України з можливостями та знаннями Польщі в космічній галузі", має також серйозний конкурентний ринковий потенціал.

Робота двосторонньої робочої групи буде продовжена у вівторок, 9 лютого, у Дніпропетровську, де сторони мають намір обговорити науково-технічні питання співпраці у галузі створення ракет-носіїв (РН).

Читайте також: Україна з технічних причин відклала терміни запуску свого першого супутника зв'язку

Нагадаємо, 3 грудня з космодрому Куру (Французька Гвіана) стартував ракетоносій Vega з українським двигуном. Цей пуск став шостим в історії Vega з 13 лютого 2012 року. 23 червня 2015 року за допомогою цієї ракети на розрахункову орбіту був виведений європейський супутник Sentinel-2A, призначений для дистанційного спостереження за Землею.

Ракети Vega здатні виводити на низьку навколоземну орбіту вантажі масою від 300 до 1500 кілограмів. Компоненти для верхньої (четвертої) ступені цієї ракети розробило дніпропетровське конструкторське бюро "Південне", "Південмаш" створив маршовий двигун РД-843.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі