Суд розгляне справу про факт збройної агресії РФ проти України

28 травня 2015 в 16:57

До цього суд тричі намагався уникнути відкриття справи.

Шевченківський районний суд Києва відкрив провадження у справі за заявою про встановлення факту збройної агресії проти України.

Інформацію про відкриття було розміщено сьогодні в реєстрі судових рішень. Про це DT.UA повідомив ініціатор позову правозахисник Станіслав Батрин.

Розгляд справи по суті суд призначив на 10 червня. Учасником розгляду визнано Раду національної безпеки і оборони України.

За словами Батрина, це є безпрецедентним рішенням, яке досягнуте "за наслідком 9 місяців війни на юридичному фронті з національною судовою системою".

Варто зазначити, звертає увагу Батрин, що нещодавнє рішення Верховної Ради про визнання агресіїРФ є потрібним, але, водночас, тільки політичним кроком. Бо ця заява ВР не передбачає доказової бази фактичного перебування російських військ на території України, вчинення ними злочинних діянь проти України і, як і злочинів проти людяності.

"Наразі ж ми маємо шанс викласти на тисячах аркушів єдиного судового рішенні всі факти збройної агресії, включивши докази від СБУ, МВС, ГПУ, РНБО та від окремих організацій чи громадян, надавши їм оцінку і правову кваліфікацію, встановивши сотні фактів війни проти України регулярними військами РФ.

Безумовно, ми шукаємо підтримки Міністерства закордонних справ і безпосередньо президента в даному питанні, бо тільки в судовому рішенні ми зможемо зафіксувати всі докази, які надалі визнаватимуться легітимними для світової спільноти. Це імена злочинців, їх правовий статус, завдання і вся ланка зв'язків до вищого керівництва Російської Федерації", - зазначив Батрин.

Читайте також: Рада юридично обґрунтувала збройну агресію РФ проти України

Нагадаємо, що правозахисник Станіслав Батрин ще 29 серпня 2014 року звернувся до Шевченківського районного суду з вимогою про встановлення факту збройної агресії проти України. Суддя Шевченківського районного суду Сіромашенко Н.В. відмовила у відкритті даного провадження, проте таке рішення було скасоване Апеляційним судом міста Києва. Незважаючи на рішення апеляційної інстанції, та ж сама суддя повторно винесла рішення про відмову у відкритті провадження, але і дане рішення було вчергове скасоване апеляційним судом. Після повернення справи для вирішення питання про відкриття провадження в Шевченківський суд, суддя Сіромашенко втретє намагалася ухилитися від розгляду справи та винесла ухвалу про недоліки поданої заяви, однак і це твердження суду було спростоване, а справа призначена до розгляду по суті.

За словами Батрина, ці рішення суду супроводжувалися умисними діями працівників апарату суду, які намагалися не допустити оскарження рішення про відмову у відкритті справи до Апеляційного суду Києва шляхом свідомого залишення апеляційних скарг на поштовому відділенні, - про що наявні докази: записи на конвертах про повернення документів за завершенням терміну зберігання. На переконання правозахисника, такі дії вчинялися для того, щоб позбавити можливості у 5-денний термін оскаржити завідомо незаконні рішення суду.

"Попри це, справу призначено до розгляду по суті, це головне, ми робимо прецедент і ми пишаємося нашою участю у великій справі для України" - резюмує він.

За матеріалами: DT.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...