Новий КПК знизив кількість виправдувальних вироків до 0,13%

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українська Феміда штампує обвинувальні вироки © Андрій Товстиженко, DT.UA
Суди продовжують всіх визнавати винними. Вступ у силу нового Кримінального процесуального кодексу нічого не змінив.

Якщо при дії старого Кримінально-процесуального кодексу в Україні за 2012 рік було винесено 0,17% виправдувальних вироків, то за новим КПК в 2013 році таких вироків було винесено лише 0,13%. Про це у матеріалі для ZN.UA пише віце-президент Агентства журналістських досліджень Максим Шпаченко.

Як нагадує автор, на початку вересня генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив, що кількість виправдувальних вироків зросла вчетверо, і дав зрозуміти, що це досягнуто за рахунок набрання чинності нового КПК.

Справді, новий КПК зробив великий крок назустріч прав людини. Але тільки виправдувальні вироки 2013 року - це не наслідок закону, а результат ручного управління судовою системою, адже 368 виправдувальних вироків було винесено за старим КПК, а за новим КПК - всього 64. Більш того, в пропорції цифри ще красномовніше. Виправдувальні вироки за старим КПК становлять 1,5% від 23 818 обвинувальних вироків (гігантський стрибок з 0,17% виправдувальних у минулому році), а виправдувальні вироки за новим КПК складають 0,13% від 46 241 обвинувального вироку, відзначається в матеріалі.

"Дія одного і того ж закону не могло призвести до того, що кількість виправдувальних вироків збільшилася майже в 10 разів. Очевидно, була дана команда - збільшити кількість виправдувальних вироків (Віктор Янукович публічно заявляв про це в кінці минулого року). Але виконавці, замість того, щоб дати вказівку прокурорам і суддям виправдовувати людей за новим КПК, стали робити це за старим КПК, і тепер статистика показує, що при новому Кримінальному процесуальному кодексі виправдувальних вироків менше, ніж при старому, хоча повинно бути навпаки", - йдеться в статті.

"Новий КПК створив умови для того, щоб нарешті-то суди почали виправдовувати людей, але суди продовжують всіх визнавати винними. Все одно, за яким КПК", - резюмує автор.

Докладніше читаєте в матеріалі Максима Шпаченко "Українські концтабори" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Українські суди за 2012 рік винесли 0,17% виправдувальних вироків

В Україні ймовірність повернутися з СІЗО додому без обвинувального вироку становить 0,38%

Янукович хоче, щоб виправдувальних вироків було більше

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі