Топ Новини

Новий КПК фактично позбавив українців права на захист

24 березня 2013 в 11:54

Особа, щодо якої розпочато кримінальне провадження і яке не отримало в такому кримінальному провадженні статус підозрюваного або обвинуваченого, за новим КПК України повністю позбавлена права захищатися.

sud_15_znua.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

Новий Кримінальний процесуальний кодекс України фактично позбавив осіб, щодо яких розпочато кримінальне провадження, права на захист. Таку думку в своїй статті для "Дзеркала тижня. Україна" висловив адвокат, заслужений юрист України Олексій Баганець.

За його словами, особа, щодо якої розпочато кримінальне провадження і яке не отримало в такому кримінальному провадженні статус підозрюваного або обвинувачуваного (а такий статус воно може не отримати досить тривалий час), нового КПК України повністю позбавлена права захищатися в межах такого кримінального провадження як особисто, так і з допомогою захисника.

Свідченням цього, на думку Баганця, є нові норми кримінального процесуального законодавства, а саме:

ст. 276 КПК, де зазначено, що повідомлення про підозру здійснюється і в разі наявності достатніх доказів для підозри особи у вчиненні кримінального правопорушення (тобто не тільки з моменту затримання або обрання запобіжного заходу);

ст. 283 КПК, згідно з якою прокурор зобов'язаний у найкоротший термін після повідомлення особі про підозру звернутися до суду з обвинувальним актом або закрити кримінальне провадження.

"І це при тому, що між названими процесуальними діями є ще стадія відкриття матеріалів іншій стороні. Тобто, фактично особа протягом всього досудового розслідування може бути навіть і не допитаною як підозрювана, а тому вона не зможе захищатися від порушення її прав, бо після об'явлення повідомлення про підозру прокурор зобов'язаний у найкоротший термін звернутися до суду з обвинувальним актом", - зазначив автор.

Докладніше читайте в матеріалі "Новий Кримінальний процесуальний кодекс України порушує принцип верховенства права" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

У Януковича відзвітували про 100 днів дії нового КПК: істотно разгрузилися СІЗО

Новий Кримінально-процесуальний кодекс набув чинності

Новий КПК "за європейськими стандартами" розширив права міліції затримувати людей

Глава МВС розповів про успіхи міліції і попросив у Януковича ще майже мільярд

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...