Нищук нагородив співробітників СБУ за повернення меча вікінгів до України

15 березня в 00:21

Тисячолітній артефакт намагалися незаконно вивезти в Естонію. Права на знайдений на Волині меч також висувала Росія.

 

Меч викингов_1 < >
Фото Василь Артюшенко, DT.UA

Міністр культури Євген Нищук вручив відомчі відзнаки співробітникам управління СБУ у Рівненській області, які знешкодили міжнародну групу контрабандистів і сприяли поверненню до України тисячолітнього меча вікінгів.

Злочинна група, що складалася з громадян України й Білорусі, діяла п'ять років і встигла вивезти з країни чимало артефактів.

Церемонія нагородження проходила в Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику у понеділок, 14 березня.

Меч вікінгів і ще кілька одиниць холодної зброї 10-11 століть були продемонстровані співробітниками музею в останній раз перед реставрацією. Один із мечів був показаний публіці вперше.

Читайте також: Україні повернули меч вікінга, який намагалися вивезти в Росію

Меч вікінгів був виявлений під час огляду одного з вантажних автомобілів на кордоні Естонії з Росією у березні минулого року. У водія не було документів, що дозволяють перевезення раритету. У ході експертизи було встановлено, що вік меча складає близько 1000 років.

Спочатку меч планували передати Росії, але посол України в Таллінні Віктор Крижанівський звернувся в МЗС Естонії з проханням не віддавати Росії вкрадений меч, оскільки існувала ймовірність того, що він був знайдений на території Волинської області.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...