Топ Новини

Ніколаєнко: "Оптимізація" Мінфіном позашкільних установ позбавить Україну майбутнього

28 квітня 2013 в 18:02

Спроба Мінфіну перекласти фінансовий тягар позашкільної освіти на плечі батьків фактично знищить музичні, художні та спортивні школи.

Станислав Николаенко
Станіслав Ніколаєнко
famenetworth.com

Взятий Мінфіном курс на секвестування бюджетів освітніх установ, "оптимізацію" позашкільних установ - музичних, художніх, спортивних шкіл - призведе до знищення інтелектуального потенціалу суспільства.

Таку думку висловив у своїй статті для ZN.UA голова Громадської ради освітян і науковців України, екс-міністр освіти Станіслав Ніколаєнко.

Він нагадав, що нещодавно Мінфін направив листа місцевим радам і адміністраціям з приписом перевести фінансовий тягар позашкільної освіти на плечі батьків.

"Сьогодні у 2130 позашкільних навчальних закладах тільки Міносвіти навчається 1,5 млн дітей шкільного віку, а це 40% усіх школярів. Відвідування цих закладів хоч якось рятує дітей від вулиці, наркоманії, пиятики, а всю країну від здичавіння, формує в юнаків і дівчат моральність і духовність, зміцнює фізичне та естетичне здоров'я", - пише Ніколаєнко.

Він підкреслив, що правильно сформовані емоції та почуття у дітей надзвичайно позитивно впливають на засвоєння ними нових знань. Як свідчать дослідження західних вчених, діти, що грають на музичних інструментах, які малюють, на 20-30% краще сприймають математику, фізику, інші предмети.

"Переконаний: закриємо ті рештки музичних, художніх, спортивних та інших позашкільних закладів — позбавимо дітей майбутнього, остаточно знищимо інтелектуальний потенціал суспільства, доведемо країну до прірви", - констатував екс-міністр.

Нагадаємо, що нещодавно розгорівся скандал навколо листа Міністерства фінансів, за підписом першого заступника міністра Анатолія Мярковського, адресованого Міністерству культури, де пропонується розглянути питання оптимізації бюджетних установ, які утримуються за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Лист викликав хвилю обурення батьків і педагогів, оскільки при реалізації подібної системи "оптимізації", на думку фахівців, абсолютна більшість художніх шкіл будуть змушені закритися.

В уряді поспішили заспокоїти, що в поточному році плата за навчання в художніх школах підвищуватися не буде. Проте, як розповів ZN.UA глава всеукраїнської ради директорів шкіл естетичного виховання Олександр Пустує, процес "оптимізації" - тобто багаторазове збільшення оплати за навчання в художніх, театральних, музичних і інших школах - вже запущений.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. України" в статті Станіслава Ніколаєнка "Недоучки".

Читайте також:

Нове "покращення" у вузах: професори і доценти побоюються масових звільнень

Табачник заробив за рік стільки, скільки простий вчитель не заробить за 300 років

Більше половини українців взагалі не читають книг

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...